Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać roller do masażu po treningu? - JakWybrać?
masaż mięśni

Jak wybrać roller do masażu po treningu?

Rollery, czyli inaczej wałki do masażu cieszą się ostatnio dużą popularnością. Tak mały i z pozoru zbędny gadżet okazuje się niezwykle ważnym przedmiotem bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennych treningów. Roller pozwala między innymi pozbyć się bólu mięśni po zakończonych ćwiczeniach dzięki specjalnie zaprojektowanym wypustkom na całej swojej powierzchni. Pozwala także poprawić stan mięśni. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy.

Wielkość rollera do masażu

Pierwsze co rzuci się w oczy przy wyborze rollera to kwestia związana z tym, że na półkach sklepowych spotkamy ten sprzęt w różnych rozmiarach. Krótkie to idealny wybór do łydek, rąk i innych mniejszych części ciała. Szerokie rollery sprawdzą się w przypadku na przykład masażu pleców. Skuteczność każdego z nich jest podyktowana przede wszystkim przeznaczeniem, dlatego aby uzyskać jak najlepszy efekt warto zaopatrzyć się w taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania pod kątem konkretnej partii ciała.

Inne, istotne parametry rollera do masażu

Warto zauważyć, że tego typu sprzęt różni się między sobą zastosowaną frakturą wałka, a więc to w jaki sposób prezentują się na nim poszczególne wypustki. Te bardziej gładkie nadają się do delikatnego masażu i polecane są zwłaszcza dla osób, które nie cierpią na poważne dolegliwości po ćwiczeniach. Natomiast te z dużymi wypustkami świetnie sprawdzą się w przypadku dokuczliwych bóli po-treningowych.

Rollery dzieli się także ze względu na ich twardość. Jeśli chodzi o tego typu kwestię to zasada jest dość prosta – te miękkie są przeznaczone dla osób mało ćwiczących i początkujących, a te twardsze to doskonały wybór dla sportowców o dobrze wyrobionej sylwetce.

Przy zakupie można też zobaczyć na to czy jest on wyposażony w antypoślizgową powierzchnię. Charakterystyczna chropowatość pozwala korzystać z rollera nie tylko na specjalnych powierzchniach, ale będzie gwarancją tego, że korzystanie z produktu będzie przyjemne niezależnie od miejsca w którym zechcemy z niego skorzystać.

Marka i producent

Wybierając ten sprzęt nie należy tak do końca traktować go tylko jako gadżet. Jakość ma tutaj diametralne znaczenie w efektywności jego użytkowania. Z tego też powodu warto rozejrzeć się za rollerem dobrej, sprawdzonej firmy. Wiedzę na ten temat posiadają zwykle doświadczeni sprzedawcy w sklepach sportowych, którzy zaproponują taki z wytrzymałą konstrukcją oraz z długim okresem gwarancyjnym. Dobrą markę konkretnego rollera buduje także to, że jest uznany za produkt medyczny, a więc bezpieczny w użytkowaniu.

Dodaj komentarz