zdrowa cera

Jak wybrać dobre serum do twarzy?

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby utrzymać zdrową cerę należy o nią regularnie dbać. Jednak niekiedy pomimo regularnych zabiegów kosmetycznych może się okazać, że skóra twarzy traci swój pierwotny blask. Jak cofnąć ten proces? Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po dobre i sprawdzone serum do twarzy, aby po pewnym czasie uzyskać zadowalające efekty. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego produktu? Podpowiadamy.

Dobre serum do młodej skóry

Na półkach sklepowych znajdziemy produkty przeznaczone do różnych rodzajów cery. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na to dla jakiego typu kupujących jest przeznaczone. W przypadku skóry młodej warto rozejrzeć się za serum, które działa intensywnie nawilżająco. Jest to propozycja zwłaszcza dla osób, które nieustannie cierpią na symptomy związane z przesuszaniem się cery. Tego typu produkty znajdziemy w formie ultra-nawilżających preparatów o żelowej konsystencji i bardzo szybkim wchłanianiu.

Niektóre z dostępnych propozycji w sklepach kosmetycznych charakteryzują się także działaniem przeciwtrądzikowym. To doskonały wybór, aby połączyć kilka efektów kosmetyków w jednym stosowaniu. Należy jednak pamiętać, że działanie przeciwtrądzikowe w ogólnodostępnych preparatach serum nie będzie na tyle mocne, aby poradzić sobie z poważnymi problemami skórnymi. W takim przypadku stosowania innych środków na skórę twarzy należy skonsultować się z dermatologiem lub przeczytać załączoną ulotkę.

Dobre serum do skóry dojrzałej

Wybierając produkt dla skóry dojrzałej należy upewnić się, że zawiera w sobie składniki, które wspomagają wytwarzanie kolagenu oraz elastyny. Ma to diametralne znaczenie zwłaszcza w przypadku skóry w wieku zaraz przed menopauzą oraz już po. Skóra jest wtedy wyraźnie wiotka i uwidaczniają się na niej zmarszczki. Dlatego trzeba działać szybko i zdecydowanie, ale przy wyborze idealnego kosmetyku należy zwrócić uwagę na szerokie spektrum jego działania, przy zachowaniu bezpieczeństwa związanego z jego stosowaniem.

Uniwersalnym rozwiązaniem jest także stosowanie serum z funkcją nawilżenia, które świetnie sprawdza się niezależnie od wieku cery. Warto rozejrzeć się za produktem w którego składzie dominują produkty roślinne, a ich działanie powinno sprzyjać usuwaniu wolnych rodników z organizmu.

Dobre serum do skóry dojrzałej powinno energetyzować ją i działać aktywnie w celu pobudzenia procesów przeciw starzeniu się cery. Działanie powinno przebiegać nie tylko zewnętrznie, a więc poprzez wygładzanie rysów twarzy, ale również wewnętrznie – odżywiając i regenerując.

Dodaj komentarz