salon

Jak wybrać meble do mieszkania w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Publikowane w prasie i w internecie zdjęcia przedstawiające schludne przestrzenie w których króluje ciepła biel z charakterystycznymi elementami barwy czarnej wywołuje pozytywne wrażenie. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o tym, aby stworzyć własny, przytulny kąt dobierając wyłącznie meble spełniające wymogi tego stylu. Co sprawdzi się najlepiej w takim przypadku? Podpowiadamy.

Salonowy minimalizm

Salon to miejsce do odpoczynku, relaksu, skupienia uwagi na książce oraz do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Nic nie powinno zbyt mocno rozpraszać uwagi, a tym bardziej jeśli chodzi o kolorystykę i wygląd mebli. W takim przypadku warto wyposażyć się w sofę z obiciem całkiem białym lub ewentualnie przechodzącym w barwę beżową. Jeśli obawiamy się o to, że salon będzie miejscem w którym ciężko będzie utrzymać porządek to równie dobrym pomysłem jest kanapa z obiciem w kolorze granatowym lub całkowicie czarnym.

Warto zauważyć, że wiele mebli zawiera w sobie delikatne akcenty w postaci nóżek w kolorze jasnej sosny. To doskonały pomysł, aby dodać wnętrzu nieco więcej życia, ale zachowując konieczny dla tego stylu minimalizm. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią przestrzenią to warto dodać także kilka foteli wraz z wygodnymi podnóżkami.

 

Meble kuchenne z drewna

Jeśli chodzi o kuchnię to zwykle dominuje tutaj klasyczne drewno w kolorystyce odpowiadającej potrzebom tego stylu. Kupując więc meble do tego pomieszczenia warto rozejrzeć się za szafkami we frakturze drewna z zabielanymi frontami. Jeśli jednak mamy dość monotematyczności względem tych samych kolorów we wszystkich pokojach, to tylko i wyłącznie w przypadku tego pomieszczenia możemy pozwolić sobie na nieco odmienną kolorystykę. W ofertach sklepów znajdziemy komplety mebli w miodowych odcieniach, które także pasują do kuchennych przestrzeni w stylu skandynawskim.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie kolorystyki należy jednak uważać – nie można ich ze sobą mieszać. Oznacza to, że jeśli część kuchni już zbudowaliśmy w konkretnym kolorze to musimy pozostać wierni temu schematowi i dobrać meble, które pozostaną w tym samym tonie.

Warto zauważyć, że w dość często w kuchni w tym stylu znajdziemy obszerny stół do spożywania posiłków. Kupując ten mebel należy skupić się na jego walorach użytkowych, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajmował całą dostępną przestrzeń. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca to można zaopatrzyć się w typ rozkładany.

Dodaj komentarz