Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać mikrofalówkę? - JakWybrać?
urządzenia kuchenne

Jak wybrać mikrofalówkę?

Mikrofalówka to proste urządzenie, które pozwala szybko podgrzać jedzenie, pomoże także w razie potrzeby rozmrozić różne produkty. Niektóre modele tych urządzeń wyposażone są także w dodatkowe funkcje takie jak na przykład możliwość gotowania na parze lub grillowania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofalówki i jak wybrać sprzęt, który posłuży nam przez lata? Podpowiadamy.

Typ urządzenia

Wśród mikrofalówek dostępnych obecnie w sprzedaży największą popularnością cieszą się te wolnostojące. Warto jednak zauważyć, że duże grono osób wybiera modele do zabudowy. Te pierwsze są tańsze i mniejsze, natomiast te drugie pozwalają w prosty sposób zintegrować urządzenie z dostępną w kuchni wnęką. Wybór w takim przypadku powinien być podyktowany własnymi potrzebami oraz możliwościami związanymi z zabudową poszczególnych urządzeń kuchennych. Nie ma wątpliwości co do tego, że zabudowana mikrofalówka prezentuje się znacznie lepiej, szczególnie jeśli pozostałe sprzęty, takie jak na przykład piekarnik i lodówka są już umiejscowione w swoich wnękach.

Moc

Oczywistą kwestią, którą koniecznie należy brać pod uwagę przy wyborze jest moc urządzenia. Mimo tego, że większość dostępnych mikrofalówek dysponuje podobną mocą, to już jednak różnica 100 W ma spore znaczenie w szybkości grzania. Dostępne są sprzęty od 700 W do nawet 900 W. Ekonomiczne sprzęty dysponują mniejszą mocą grzania i jest to dobry wybór dla osób, które nie chcą wydawać dużych sum na mikrofalówkę.

Pojemność

Kolejna rzecz do rozważenia to pojemność. Decyzję należy podjąć uwzględniając codzienne potrzeby domowników. W przypadku jeśli planujemy korzystać z mikrofalówki jedynie sporadycznie w przypadku małej rodziny to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać taką o niewielkiej pojemności. W przypadku jeśli odwiedzą nas goście i potrzebujemy pospiesznie podgrzać jedzenie, to po prostu wystarczy uruchomić urządzenie kilka razy i w ten sposób można błyskawicznie zapewnić posiłek dla wszystkich. Ogromną zaletą tych urządzeń jest po prostu szybkość działania.

Dodatkowe funkcje

Dodatkowe opcje można znaleźć także w tańszych modelach tych sprzętów. Jednak dopiero w droższych modelach można oczekiwać skutecznego ich funkcjonowania. Dotyczy to zwłaszcza takich funkcji jak szybkie rozmrażanie, funkcja grilla oraz gotowanie na parze. Markowe modele urządzeń o dużej mocy cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na wiele zautomatyzowanych programów. Można spotkać się z opcją szybkiego grzania, którą można spotkać wśród nielicznych urządzeń, a która to funkcja przydaje się bardzo często.

Dodaj komentarz