łatwe użytkowanie

Jak wybrać robota wielofunkcyjnego?

Robot wielofunkcyjny to urządzenie, którego celem jest zastąpienie wielu mniejszych urządzeń w naszej kuchni. Jeszcze wiele lat temu gospodyni domowa dysponowała osobnym urządzeniem do poszczególnych czynności związanych na przykład z mieszaniem ciasta, rozdrabnianiem i mieleniem mięsa. Dzisiaj coraz popularniejsze stają się większe sprzęty, które łączą w sobie wiele tego typu i innych funkcjonalności. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego robota i jak dokonać właściwego wyboru? Podpowiadamy.

Jakie funkcje w robocie mogą być nam potrzebne?

Poszukując idealnego robota do naszej kuchni, należy na początek odpowiedzieć sobie na pytanie związane z tym jakiego rodzaju funkcje są nam potrzebne. Oczywiście można sugerować się tym, że im większe możliwości tym lepiej, ale to nie zawsze właściwa droga. Warto po prostu wybrać urządzenie modułowe, które będzie dysponować potrzebnym nam funkcjom, a w miarę rosnących potrzeb można po prostu dokupić odpowiednie przystawki. Oto niektóre popularne funkcje robotów:

– zgniatanie i formowanie ciasta;

– ubijanie śmietany i białek;

– mielenie mięsa;

– wyciskanie soku z owoców i warzyw;

– tarcie ziemniaków;

– wyrabianie makaronu.

Producenci poszczególnych marek robotów wielofunkcyjnych tworzą moduły, które działają tylko i wyłącznie z ich produktami. Zanim więc podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego modelu warto przyjrzeć się też temu jakie koszty mogą nas czekać jeśli w przyszłości zdecydujemy się na wyposażenie naszego urządzenia o dodatkowe funkcje.

Na jakie parametry robota należy zwrócić uwagę?

Jeśli planujemy użytkować robota wielofunkcyjnego do dużej ilości zadań to z pewnością należy zwrócić uwagę na jego moc. Dotyczy to szczególnie wyzwań związanych z wyrabianiem ciasta. Roboty planetarne muszą dysponować wystarczającą mocą i dobrym silnikiem, aby skutecznie radzić sobie z twardą, jednolitą masą.

Kolejną kwestią, niemniej ważną, jest szeroki zakres regulacji prędkości. Do przyrządzania soku lub koktajlu potrzeba dużych szybkości, a do wyrabiania twardego ciasta przydadzą się mniejsze obroty. Duży zakres regulacji pozwoli przygotowywać dania pożądanym tempem.

Warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, które mogą usprawnić i ułatwić jego użytkowanie. Na przykład podświetlenie LED pozwala lepiej kontrolować proces przygotowywania posiłków, a funkcja ważenia w ogromnym stopniu oszczędza czas. Niektóre zaawansowane modele urządzeń dysponują także funkcją gotowania. Niezależnie od rodzaju robota warto upewnić się, że poszczególne elementy ruchome można w prosty sposób umyć w zmywarce.

Dodaj komentarz