Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać ekspres do kawy? - JakWybrać?
ekspres ciśnieniowy

Jak wybrać ekspres do kawy?

Obecnie na półkach sklepowych można znaleźć bardzo szeroki wybór różnego rodzaju ekspresów do kawy. Tego typu urządzenia stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne i coraz częściej pojawiają się w domach. Okazuje się, że są one w stanie sporządzić pyszną i aromatyczną kawę dorównującą, a nawet przewyższającą jakością ofertę z wielu kawiarni. Motywuje to więc mocno do zakupu własnego urządzenia. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie i jak dokonać dobrego wyboru? Podpowiadamy.

Podział ekspresów do kawy

Urządzenia do parzenia kawy możemy podzielić generalnie na dwa rodzaje – przelewowe oraz ciśnieniowe. Te pierwsze kojarzą się wielu osobom z prostotą użytkowania i niską ceną. Nie oznacza to tego, że ekspresy ciśnieniowe nie są godne uwagi. Wręcz przeciwnie – wiele osób preferuje ten rodzaj urządzenia ze względu na szybkość i łatwość z jaką można uzyskać pożądany napój. Kawa zachowa swój intensywny zapach i aromat, a także uzyska łagodny smak oraz nie uświadczymy w niej fusów. Oczywiście droższe modele pozwalają uzyskać wyrazistszy smak.

Ekspresy ciśnieniowe są wyraźnie droższe i są polecane dla osób, które oczekują najwyższej jakości kawy. Urządzenie przepuszcza sprężoną wodę przez świeżo zmielone ziarna, co pozwala na uzyskanie wybitnie dobrego smaku czarnego napoju. To rozwiązanie dla osób, które nie chcą iść na żadne kompromisy pod względem intensywności wszystkich cech kawy. Obecnie produkowane urządzenia tego typu są niezwykle zautomatyzowane i posiadają mnogość funkcji, co pozwala użytkować go także do tworzenia szerokiej gamy naparów. Niektóre modele posiadają także wbudowaną funkcję spieniania mleka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

Wybierając zarówno ekspres ciśnieniowy, jak i przelewowy z pewnością należy zwrócić uwagę na jego moc. Jest to cecha, która pozwala skutecznie i szybko zaparzyć kawę oraz ma wpływ na to jak wiele tego napoju można wyprodukować w trakcie jednej sesji urządzenia. W przypadku jeśli posiadamy większą rodzinę kawoszy to warto rozejrzeć się za sprzętem, które pozwala zapełnić kilka filiżanek w jednym momencie.

Jeśli chodzi o budżet jaki chcemy przeznaczyć na zakup to warto pomyśleć o takim urządzeniu w perspektywie kolejnych lat. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest to inwestycja na bardzo długi czas i zwykle nie ma powodów ku temu, aby po roku zmieniać sprzęt na lepszy. Współcześnie produkowane ekspresy dysponują podobnymi funkcjami, więc raczej nie ma co liczyć na wybitne innowacje w perspektywie przyszłych lat. Z tego też powodu inwestycja w funkcjonalne urządzenie to po prostu strzał w dziesiątkę.

Dodaj komentarz