krem do rąk

Jak wybrać krem do rąk idealny na zimę?

Zadbane i gładkie dłonie to najlepsza wizytówka każdej kobiety. Niestety, szereg czynników zewnętrznych często utrudnia nam utrzymanie optymalnej kondycji skóry rąk. Mowa nie tylko o środkach chemicznych czy odciskach towarzyszących wykonywaniu wielu zawodów. Bardzo dużą rolę odgrywają tutaj warunki atmosferyczne, które zimą są szczególnie niekorzystne dla naszej skóry, która staje się szorstka i popękana. Z tego względu w naszej kosmetyczce powinien pojawić się krem do rąk odpowiedni na zimę. Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy.

Krem do rąk na zimę – kompleksowa ochrona

Zima to niewdzięczna pora dla naszej skóry, zwłaszcza w okolicach, które najbardziej  eksponujemy. Nie da się tego uniknąć w przypadku dłoni, nawet jeśli na co dzień staramy się nosić grube rękawiczki. Skóra na rękach często narażona jest nie tylko na ujemne temperatury czy przenikliwy wiatr, ale także promienie słoneczne, które zimą potrafią operować równie mocno jak latem. W zachowaniu optymalnej kondycji dłoni nie pomagają również płyny dezynfekujące, naruszają naturalną barierę lipidową skóry i pozbawiają jej odpowiedniego nawilżenia.

 

Krem do rąk na zimę – zadania

Jakim działaniem powinien wykazywać się krem do rąk przeznaczony do stosowania w okresie jesienno-zimowym? Musi przede wszystkim dogłębnie nawilżać – komórki pozbawione wody zaczynają stopniowo tracić swoją elastyczność, na czym mocno traci nasza skóra. Nadmierna utrata wody to niejako wynik naruszenia naturalnej warstwy ochronnej skóry, więc należy zadbać o jej natłuszczenie. Warto poszukać kremu o zwartej i treściwej konsystencji, który nadrobi braki, jakie powstają poprzez częściowe zahamowanie produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Niektóre kremy mogą pozostawiać delikatny film na skórze, jednak najlepiej unikać tych, które przyprawiają nasze dłonie o bardzo lepką warstwę utrudniającą wykonywanie wielu czynności.

 

Krem do rąk na zimę – jakich składników szukać?

Przy wyborze kremu do rąk na zimę trzeba uważnie czytać etykiety. Znajdziemy tam spis składników, które zostały wykorzystane do jego produkcji. Zatem które substancje korzystnie wpłyną na stan naszej skóry dłoni? Warto szukać kosmetyków z zawartością naturalnych olejów, np. z awokado, babassu czy kokosa. Na plus zadziała również obecność wosku pszczelego czy masła shea, które natychmiastowo da ukojenie przesuszonej skórze i zadziała jak SOS. Co oprócz olejków? W składzie kremu powinny znaleźć się również witaminy z grup A,C,E, a także prowitaminę B5, bardziej znaną pod nazwą „pentanol”.

Dodaj komentarz