nawilżona twarz

Jak wybrać najlepszy krem do twarzy na noc?

Dobry krem na noc może zdziałać na Twojej twarzy cuda. Bo kiedy w nocy śpimy głęboko, nasza skóra zaczyna pracować na pełnych obrotach. Regeneruje się, goi rany, wypełnia drobne zmarszczki, przyspiesza podział komórek, naprawia uszkodzenia komórek i zwiększa dostarczanie składników odżywczych. Aby wesprzeć ten wielki wysiłek w najlepszy możliwy sposób i jak najlepiej wykorzystać fazę budowania, dobrze jest stosować krem na noc. Ale jaki będzie najlepszy?

Jakie składniki aktywne musi zawierać krem na noc?

W nocy skóra potrzebuje tego, co niezbędne jest jej również w ciągu dnia:

  • Przeciwutleniaczy, które chronią przed wolnymi rodnikami.
  • Nawilżaczy i wysokiej jakości lipidów.
  • Ceramidów.

Krem na noc z witaminami i przeciwutleniaczami

Witaminy i przeciwutleniacze chronią naszą skórę przed wolnymi rodnikami. Te agresywne cząsteczki powstają podczas procesów metabolicznych i atakują nasze komórki. Wolne rodniki uszkadzają również naszą strukturę kolagenową, która zapewnia skórę bez zmarszczek. Krem na noc przeciw zmarszczkom zdecydowanie powinien zawierać witaminy i antyoksydanty.

Najbardziej znanym antyoksydantem jest z pewnością witamina C. Nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami, ale także sprawia, że nasza skóra może odtworzyć zdrowy kolagen. W ten sposób witamina C może mieć długotrwałe działanie przeciwzmarszczkowe.

Jest o wiele więcej przeciwutleniaczy. Witamina E również pomaga naszej skórze w nocy. Witamina A ma również działanie przeciwzmarszczkowe, a przeciwutleniacze często działają synergistycznie. Czyli lepiej użyć kilku. Podobnie jak krem na dzień, krem na noc powinien zawierać witaminę C.

Krem na noc z nawilżaczami i lipidami

Nawet w nocy ważne jest, aby skóra była dobrze nawilżona. Kwas hialuronowy to skuteczny środek nawilżający, którego nie powinno zabraknąć w żadnym kremie na noc. Badania dowodzą, że hialuron zapewnia sprężystość i pomaga w walce ze zmarszczkami. Ponadto wysokiej jakości oleje i tłuszcze roślinne stanowią idealną bazę dla każdego dobrego kremu. Te cenne podstawowe składniki zapewniają, że nasza skóra może zatrzymać więcej wilgoci. Jeśli lubisz nieco bogatszą pielęgnację, możesz uzupełnić ją wysokiej jakości olejkami. Skwalan jest do tego szczególnie odpowiedni. Skwalan odżywia skórę i zapobiega utracie wilgoci.

Krem na noc z ceramidami

Krem na noc powinien zawierać podstawowe cegiełki budulcowe skóry. Na noc polecane są kremy z substancjami identycznymi jak skóra, takimi jak: ceramidy, sfingozyny i fosfatydylocholiny. Szczególnie w nocy ceramidy pomagają budować naszą barierę skórną. Fosfatydylocholina wspomaga odnowę skóry.

Dodaj komentarz