zdalne ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne – najlepiej w pakiecie i zdalnie

Według raportu PIU „Ubezpieczenia w liczbach 2021. Rynek ubezpieczeń w Polsce“ składka przypisana do ubezpieczeń komunikacyjnych w 2021 roku liczyła 24,6 mld zł brutto. Z kolei łączna wartość odszkodowań i świadczeń komunikacyjnych wypłaconych przez ubezpieczycieli wyniosła 15,3 mld zł. Kierowcy kalkulują potencjalne straty i szukają rozwiązań, które pomogą im skutecznie i na różnych poziomach zabezpieczyć się przed ewentualnymi awariami. Jedną z możliwości zapewnienia sobie komfortu, także emocjonalnego, może być pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych.

Z reguły ten, kto nigdy jeszcze nie doświadczył kolizji drogowej, może mieć przekonanie, że temat wypadków go nie dotyczy. Że stłuczki to zdarzenia, o których się jedynie słyszy, które trafiają się wyłącznie innym ludziom. Dane z raportu PIU pokazują, że z wykazów ubezpieczeń OC PPM w Polsce w 2021 r. cztery samochody na sto doznały zniszczeń, a średni koszt 1 szkody wynosił prawie 8 500 zł. W poprzednim roku mechanicy zlikwidowali łącznie 1 mln uszkodzeń. Mówiąc o ubezpieczeniu AC, usterek doświadczyli kierowcy 9 na 100 pojazdów, a średni koszt jednej awarii wynosił 7 257 zł.

Pakiet dla chętnych

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego takiego jak OC, kierowcy mogą zapewnić sobie pełną ochronę od nieszczęśliwych wypadków. Na przykład właściciele aut z Grupy Volkswagen (np. SEAT, ŠKODA, Audi, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze) mogą wykupić pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych – również ci z klientów, którzy posiadają auto z „drugiej ręki”. Volkswagen Financial Services współpracuje w tym zakresie z Allianz Polska, Ergo Hestia, WARTA oraz HDI Ubezpieczenia. Z rozwiązania mogą skorzystać użytkownicy maksymalnie ośmioletnich pojazdów.

Wielu klientów samochodów względnie młodych – niekoniecznie nowych – wybiera bezpieczną opcję wykupu całego pakietu komunikacyjnego. Dla kierowców często liczy się komfort i pewność, że nawet w razie kradzieży nie poniosą bezpowrotnych strat.

Jak to wygląda w praktyce

Volkswagen Financial Services oferuje pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych – OC, AC, NNW, Assistance w zdalnym procesie sprzedaży. Ubezpieczenie Autocasco (AC) pokrywa koszty szkody wyrządzonej w wyniku kolizji lub wypadku drogowego, uszkodzenia auta przez osoby trzecie lub nieprzewidzianych warunków atmosferycznych. Przydaje się również w razie kradzieży pojazdu oraz jego pożaru. Ubezpieczenie NNW jest użyteczne na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu albo śmierci w wypadku drogowym. Może objąć ochroną ubezpieczeniową zdarzenia z udziałem kierowcy, a także pasażerów, którzy ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi. Ostatnie, ubezpieczenie Assistance, zapewnia usługi serwisowe, np. holowanie z miejsca awarii auta oraz samochód zastępczy na czas naprawy pojazdu.

Dodaj komentarz