nietypowa lazienka

Niestandardowe rozwiązania dla nietypowego wnętrza łazienki

Występujące skosy, wnęki, słupy konstrukcyjne albo po prostu niewielki metraż łazienki nie muszą być problemem podczas jej aranżacji. Firma Radaway proponuje niestandardowe rozwiązania, które pozwolą poradzić sobie z każdą sytuacją.

Łazienka pod skosem

Skosy, choć nadają wnętrzu charakteru czasem sprawiają problemy podczas jego urządzania. Aby takie pomieszczenie było funkcjonalne, należy zagospodarować w nim dostępne przestrzenie np. stawiając pod skosami kabinę prysznicową. W produktach Radaway drzwi mogą zostać docięte do odpowiednich rozmiarów i występujących skosów, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie powierzchni łazienki. Warto wybrać wtedy także drzwi otwierane wahadłowo, które podczas otwierania i zamykania nie będą zabierać wolnego miejsca.

Słup konstrukcyjny w łazience

Filar może być ciekawą ozdobą nie tylko łazienki, ale również kabiny prysznicowej. Produkty Radaway są w stanie obudować go drzwiami wnękowymi, które staną się jego integralną częścią. Takie rozwiązanie urozmaici wygląd kabiny, która będzie pełnić w łazience rolę dekoracji. Modele tego typu posiadają mosiężne stabilizatory, które zapewniają stabilną konstrukcję kabiny oraz system umożliwiający niwelację krzywizny ściany do 10 mm.

Mała przestrzeń

Mieszkając w bloku często borykamy się z trudnościami związanymi z wystrojem małej łazienki. Wyzwaniem jest bowiem ulokowanie urządzeń sanitarnych w taki sposób, by były wygodne podczas użytkowania. Ograniczeniem bywa również umiejscowienie pionów kanalizacyjnych. By uniknąć dodatkowych prac związanych z remontem, warto wykorzystać odpowiednią kabinę prysznicową. Radaway proponuje produkty, które można zamontować np. pomiędzy miską WC i umywalką. Należy wtedy wybrać model z drzwiami wahadłowymi lub otwieranymi do wewnątrz, który nie będzie kolidował z innymi urządzeniami sanitarnymi.

Wnęki

Niezależnie od wielkości łazienki ważne jest, by jej przestrzeń wykorzystać w optymalny sposób. Jeśli występują w niej wnęki, warto je zagospodarować, ponieważ mogą pełnić wiele funkcji. Jedną z nich jest miejsce na kabinę prysznicową np. z profilem montowanym do czoła lub boku ściany. Kabiny pozbawione są wtedy ram, dzięki czemu dodają wnętrzu delikatności i optycznie je powiększają.

Dodaj komentarz