wakacje

Jaki kierunek wybrać na rodzinne wakacje? Grecję!

Wczasy w Grecji cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Jest to kraj, który oferuje mnóstwo atrakcji i zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających podróżników. Grecja to starożytny świat, malownicze wyspy, a także przepyszne jedzenie. Jest to znakomity wybór na rodzinne wakacje. Dlaczego? Podpowiadamy.

Jakie miejsca odwiedzić w Grecji?

Grecja to kolebka cywilizacji europejskiej. Kraj ten posiada wiele starożytnych zabytków, które warto zobaczyć. Najbardziej znanym jest oczywiście Akropol. Jest to położone w Atenach wzgórze, które stało się jednym z symboli starożytnego świata. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza przede wszystkim budowli Partenon, która pełniła rolę świątyni.

Wartymi odwiedzenia są również ruiny starożytnego miasta Mykeny. Stanowiło ono główny ośrodek kultury mykeńskiej, czyli najstarszej greckojęzycznej kultury. Obejrzeć tam możemy między innymi monumentalne zamki otoczone głazami, a także Lwią Bramę i grób Agamemnona. W obydwa te miejsca dotrzeć można korzystając ze strony https://www.traveligo.pl/.

Co spróbować do jedzenia w Grecji?

Wakacje w Grecji to również wyśmienita kuchnia. Jednym z tradycyjnych greckich dań, którego warto spróbować są souvlaki. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik szaszłyków. Kawałki mięsa wieprzowego lub kurczaka nadziewane są na specjalną szpadę, a następnie pieczone są na ruszcie. Podawane są one na talerzu, zawinięte w pszenny placek.

Kolejną godną spróbowania grecką potrawą jest mousaka. Sposób jej przyrządzania zależny jest od regionu. Podstawę dania tworzą zawsze bakłażany, pomidory i mięso mielone. Na wierzch kładziony jest sos beszamelowy posypywany żółtym serem. Całość zapiekana jest w piecu lub piekarniku tworząc przepyszną zapiekankę. Jest to jedno z najbardziej tradycyjnych greckich dań.

Zobacz także: https://cudaczek.pl/wakacje-w-grecji-dlaczego-sa-tak-bardzo-popularne-wsrod-rodzin-z-dziecmi/

Która grecka wyspa jest najlepsza na wakacje?

Jedną z najpiękniejszych greckich wysp jest bez wątpienia Zakynthos. Słynie ona ze złocistych plaż i błękitu wody. Planując wakacje na Zakynthos koniecznie należy zobaczyć jej największą atrakcję – Zatokę Wraku. Jest to malutka plaża, do której dostać się można jedynie od strony morza. Swoją nazwę zawdzięcza wrakowi statku, który spoczywa tam od kilkudziesięciu lat.

Królową greckich wysp nazywana jest Kreta. Jest to największa z należących do Grecji wysp, a znaleźć na niej możemy dosłownie wszystko – piaszczyste plaże, góry, a nawet las palmowy. Wśród miejsc, które warto odwiedzić należy wymienić Wąwóz Samaria, Heraklion oraz Pałac Knossos.

Dodaj komentarz