Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać tablet? - JakWybrać?
pojemna bateria

Jak wybrać tablet?

Tablet to urządzenie, które ze względu na ogrom zastosowań sprawdzi się dla osób w różnym wieku. Współczesne tego typu sprzęty posiadają jeszcze więcej użytecznych opcji, które czynią je wielofunkcyjnymi gadżetami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia? Podpowiadamy.

Wielkość ekranu tabletu

Aby ułatwić sobie szukanie wymarzonego tabletu najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie związane z tym czy potrzebujemy lepszej mobilności, czy może zależy nam na jak najlepszych doznaniach multimedialnych. Przekątna najmniejszych tabletów to 7 do 8 cali i jest to wybór idealny, aby mieć tego typu urządzenie zawsze przy sobie. Mimo to wiele osób szuka urządzenia o większym wyświetlaczu, bo wydaje się po prostu atrakcyjniejszy i dużo bardziej uniwersalny. Warto jednak zauważyć, że duży i ciężki, a tym samym dość nieporęczny tablet będzie trudno zabrać ze sobą na spacer bez odpowiedniego futerału lub plecaka. Jeśli planujemy używać go głównie w domu to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć taki, który będzie wyposażony w sporej wielkości ekran do celów multimedialnych. Przekątna ekranu powinna w takim przypadku wynosić więcej niż 10 cali.

Wydajność tabletu

Najtańsze urządzenia posiadają wbudowany procesor o niskiej częstotliwości taktowania, mało pamięci RAM oraz przeciętną kartę graficzną. Tego typu sprzęt sprawdzi się bardzo dobrze do celów związanych z przeglądaniem internetu, do nauki lub do oglądania filmów. Jeśli ktoś chciałby mieć tablet do grania to musi się liczyć z tym, że będzie musiał wydać na niego dużo więcej. Jeśli chodzi o komfort użytkowania to należy rozejrzeć się za urządzeniem posiadającym co najmniej czterordzeniowy procesor oraz 4 lub nawet 8 GB RAM.

Bateria w urządzeniu

Niezależnie od tego czy planujemy użytkować tablet mobilnie, czy może głównie w domu to dość duże znaczenie ma pojemna bateria. Konieczność każdorazowego podłączania urządzenia po dłuższej sesji oglądania ulubionego serialu lub filmu nie nastraja optymistycznie do takiego sprzętu. Warto więc upewnić się, że tablet ma wbudowaną baterię o dużej pojemności. Niegdyś można było znaleźć i takie, które posiadały wymienne baterie, ale w dzisiejszych czasach producenci obrali jedną taktykę. Trzeba więc zwrócić szczególnie uwagę także na jakość wbudowanego akumulatora oraz energooszczędność sprzętu.

Dodatkowe funkcje

W dobrym tablecie nie powinno zabraknąć przede wszystkim różnych opcji łączności. Wi-Fi oraz Bluetooth to absolutne minimum. Można też poszukać sprzętu z wbudowanym modemem LTE. Jeśli natomiast planujemy użytkować tabletu jako nawigacji w samochodzie to powinien być on wyposażony w moduł GPS.

Dodaj komentarz