wygodna suszarka

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Nietrudno zauważyć, że suszarka do włosów to przedmiot, który praktycznie każdy z nas posiada w łazience. Urządzenie pozwala w efektywny sposób zadbać o stan naszych włosów po kąpieli. Jeśli planujesz zakup tego sprzętu to sprawdź co możemy ci podpowiedzieć, abyś mógł dokonać dobrego wyboru.

Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Jest kilka istotnych parametrów, które kształtują to jak skutecznie będzie funkcjonować suszarka do włosów. Przy wyborze urządzenia warto więc zwrócić uwagę na:

Moc urządzenia, którą można podsumować w prosty sposób – im większa tym szybciej można się wysuszyć po kąpieli. Warto jednak upewnić się, że urządzenie dysponuje swobodną regulacją mocy, co ułatwi suszenie w przypadku delikatnych włosów.

Funkcja jonizacji to bardzo przydatna opcja w tym sprzęcie, która pozwala skutecznie ograniczyć elektryzowanie się włosów. Dzięki temu są one bardziej zdrowe, błyszczące i w wyraźnie lepszej kondycji.

Tryb zimnego nawiewu lub tak zwany „cool shot” – wbrew pozorom jest to bardzo istotna funkcja we współczesnych suszarkach. Tego trybu powinno używać się jedynie na ostatnim etapie suszenia. Po tym jak skończymy traktować włosy ciepłym powietrzem można na kilka chwil włączyć tryb zimnego nawiewu, aby uzyskać efekt wygładzenia włosów i zachować ich naturalny połysk.

Co wpływa na komfort użytkowania suszarki do włosów?

Niewątpliwie wiele osób przywiązuje bardzo dużą wagę do tego, aby suszarka była łatwa i wygodna w codziennej obsłudze. Warto przede wszystkim rozejrzeć się za modelem, który ma regulowaną długość kabla, a jego długość jest dla nas wystarczająca do użytku w naszej łazience. Droższe modele suszarek wyposażone są w składane elementy dzięki którym możliwe jest łatwe spakowanie sprzętu do walizki i zabranie jej na wyjazd.

Dodatki do zadań specjalnych

Wielu producentów tego typu urządzeń zachęca do zakupu ich sprzętu poprzez rozbudowaną gamę funkcjonalnych nakładek. Na przykład koncentrator to element ograniczający przepływ ciepłego powietrza przez wąską szczelinę, a efektem tego jest intensywniejsze działanie i szybsze suszenie. Ten dodatek ułatwia modelowanie i prostowanie włosów. Znajduje często zastosowanie w zakładach fryzjerskich i uzupełnia działanie prostownicy. Natomiast dyfuzor, który można znaleźć w nielicznych modelach, pozwala przygotować włosy do ułożenia je w loki. Te i inne dodatki zwykle można spotkać w zestawach droższych suszarek do profesjonalnego zastosowania, ale nie jest to regułą. Jeśli planujemy użytkować suszarki do poprawienia wyglądu włosów to bez wątpienia warto rozejrzeć się za modelem z tego typu akcesoriami.

Dodaj komentarz