Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać strój do biegania latem? - JakWybrać?
odzież sportowa

Jak wybrać strój do biegania latem?

Do ogromu korzyści zdrowotnych związanych z uprawianiem sportu nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Natomiast bieganie wybierane jest zarówno przez początkujących, jak i przez zaawansowanych sportowców. Jest łatwe, przyjemne i nie wymaga zakupu kosztownych urządzeń do ćwiczeń. Nie można jednak zapominać o tym, że właściwie dobrany strój ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o komfort i efektywność. Jak więc dobrze wybrać ubiór do biegania w trakcie lata? Podpowiadamy.

Dobra odzież sportowa

Jeśli planujemy często trenować w ten sposób to warto rozważyć zakup specjalnej odzieży, która jest przeznaczona do uprawiania różnego typu sportów. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ubiór, który pozwoli naszej skórze swobodnie oddychać. Przydaje się to szczególnie w bardzo gorące dni, gdy nawet kilkuminutowe bieganie powoduje narastający pot na całym ciele. Specjalnie zaprojektowany strój pozwala odprowadzać wszelką wilgoć na zewnątrz, co zwiększa komfort biegania i pozwala cieszyć się z treningu znacznie dłużej. Nic więc dziwnego, że profesjonalni sportowcy nie korzystają z ubrań wykonanych z bawełny, ale sięgają po coś co znacznie lepiej sprawdzi się w trakcie nawet wielogodzinnego uprawiania sportu.

Jak ubrać się do biegania?

Jeśli na zewnątrz jest duży upał to nikt nie ma wątpliwości co do tego, aby po prostu założyć koszulkę z krótkim rękawem lub nawet podkoszulek na ramiączkach. Jeśli planujemy biegać z samego rana lub zimnym wieczorem i temperatura nie przekracza 15 stopni Celsjusza to należy ubrać się nieco cieplej. Wystarczy zwykle coś z dłuższym rękawem, pod warunkiem, że jest to odzież dobrze oddychająca. Jeśli natomiast czujesz się dobrze w niskich temperaturach i twoje ciało bardzo szybko się nagrzewa w trakcie wykonywania tego rodzaju ćwiczeń to równie dobrze wystarczy krótki rękaw.

Dolna część ubioru zależy generalnie od własnych preferencji. Muszą to być jednak wygodne spodnie, krótkie spodenki lub dla pań leginsy. Gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło to jedynym sensownym rozwiązaniem wydają się krótkie, nieprzyciskające się do ciała, przewiewne spodenki. Natomiast w trakcie zimnego dnia z pewnością odczujemy nieprzyjemny chłód, ale już po chwili nasz organizm skutecznie poradzi sobie z niskimi temperaturami.

Ostatnim elementem na który warto zwrócić uwagę jest czapka z daszkiem. Mimo tego, że wiele osób uznaje tą część garderoby za zbędny dodatek to jednak zalecane jest, aby po nią sięgać szczególnie w trakcie dużego nasłonecznienia. Aby czapka spełniała dobrze swoją rolę nie może być wykonana w ciemnych barwach, które powodują, że szybciej będzie się nagrzewać. Musi być także lekka i wygodna, najlepiej z regulacją, która pozwala łatwo dopasować ją do rozmiarów głowy.

Dodaj komentarz