początkujący

Jak wybrać sprzęt do ćwiczeń w domu?

Osoby, które planują otworzyć własną mini-siłownię w domu muszą liczyć się z tym, że zwykle nie będą w stanie skompletować wszystkich potrzebnych sprzętów i urządzeń, które można znaleźć w profesjonalnie wyposażonych placówkach do ćwiczeń. Nie ma się jednak co zrażać – należy wybierać te najbardziej uniwersalne oraz te zajmujące niewielką przestrzeń. Jak więc wybierać tego typu rzeczy w sposób efektywny? Podpowiadamy.

Wybierz odpowiednie miejsce

Zanim zaczniemy poszukiwać sprzętu należy koniecznie zaplanować miejsce do jego przechowywania. Może się wydawać, że w przypadku sprzętu do ćwiczeń należy poszukać jak największej przestrzeni. Nic bardziej mylnego. Na początek wystarczy mały pokój i w miarę potrzeb można taką małą siłownię domową przenieść do innego pomieszczenia. Taka mała, aczkolwiek cenna podpowiedź – wiele osób wykorzystuje piwnicę i przystosowuje ją do własnych potrzeb treningowych.

Wybór sprzętu do ćwiczeń

Jeśli mamy już rozplanowane to gdzie po zakupie trafią sprzęty i urządzenia to pozostaje jeszcze kwestia związana z tym czym powinno się kierować przy ich wyborze. Kluczowym elementem decyzyjnym powinno być przede wszystkim to jaki mamy plan ćwiczeń oraz cel, który chcemy osiągnąć. Z uwagi na to, że każdy z nas ma do czynienia z innymi potrzebami to nigdy nie należy sugerować się tym co najlepiej się sprzedaje. Warto skonsultować wybór z osobistym trenerem lub sprzedawcą, który doradzi w wyborze odpowiedniego sprzętu. Przy jego zakupie warto wybierać ten, który będzie w pewnym stopniu uniwersalny. Zależy nam w końcu na tym, aby oszczędzać cenne miejsce w domu, a jednocześnie móc korzystać z szerokiej gamy ćwiczeń.

Co powinno zwrócić naszą uwagę przy zakupie sprzętu do treningów?

Gdy mamy już podstawowy koncept odnośnie tego co warto kupić to warto upewnić się, że jest to markowy, sprawdzony oraz wysokiej jakości sprzęt. Należy uważać na pułapki związane z tym, że wielu producentów stara się skusić klienta urządzeniem, które wygląda bardzo zachęcająco, ale w dłuższej perspektywie czasu przestaje spełniać nasze oczekiwania. Może to objawiać się chociażby wiecznie psującą się elektroniką, brakiem stabilności lub łatwymi do odkształcenia się elementami.

Jeśli zależy nam na monitorowaniu jakości naszych ćwiczeń to warto dopłacić, aby mieć sprzęt wyposażony w specjalne funkcje do monitorowania chociażby tętna. Droższe modele zapewniają łatwe konfigurowanie pod względem użytku przez kilka osób, a także pozwolą w łatwy sposób zapisywać postępy w perspektywie kolejnych sesji ćwiczeń.

Dodaj komentarz