przydatne funkcje

Jak wybrać smartwatche dla dzieci?

Dłuższe godziny lekcji, nowa i często dłuższa droga do szkoły – rodzice chcą dotrzeć do swoich dzieci. Wiele smartwatchów specjalizuje się w komunikacji między rodzicami a dziećmi. Jednak funkcje kontrolne, takie jak pozycjonowanie GPS, są również często zintegrowane z zegarkami dziecięcymi.

Jakie są zalety smartwatcha dla dzieci?

Rodzice mają wgląd w to, z kim ich potomstwo rozmawia, pisze i wymienia wiadomości głosowe, ponieważ rodzice muszą wcześniej zapisać kontakty na smartwatchu. Karta SIM jest wkładana bezpośrednio do zegarka w celu wykonywania połączeń, a połączenia można wykonywać i odbierać za pomocą nadgarstka bez posiadania przez dziecko własnego telefonu komórkowego. Ponadto dostęp do Internetu za pomocą smartwatchy dla dzieci jest zazwyczaj niemożliwy. Pozwala to uniknąć niezamierzonych zakupów online, przeglądania nieodpowiednich treści i udostępniania poufnych informacji. Niektóre modele oferują małe gry lub funkcję aparatu. Dyrektorzy szkół bacznie śledzą postęp techniczny — w niektórych szkołach dzieci muszą zgłaszać na egzaminy bardziej zaawansowane modele, na przykład z dostępem do Internetu i funkcjami przesyłania wiadomości.

Jakie funkcje będą przydatne w smartwatchu dla dzieci

Poszczególne modele zegarków różnią się funkcjami, natomiast warto wybrać model, który będzie miał następujące funkcje:

  • wbudowany alarm/budzik — dzięki niemu dziecko nie będzie potrzebowało oddzielnego budzika, aby wstać do szkoły,
  • wykonywanie połączeń głosowych — dziecko za pomocą zegarka będzie mogło w każdej chwili skontaktować się z rodzicem
  • nadajnik GPS — dzięki niemu rodzic będzie w stanie stale monitorować miejsce przebywania dziecka,
  • przycisk sos — dzięki niemu dziecko jednym kliknięciem może przesłać powiadomienie lub skontaktować się z rodzicami.

Inne przydatne funkcje:

  • krokomierz,
  • monitor snu,
  • powiadomienia o wiadomościach,
  • stoper.

Weź pod uwagę także pojemność baterii, aby zegarek na jednym ładowaniu przetrwał kilka dni, żeby nie doszło do sytuacji kiedy dziecko ma rozładowany zegarek

Jaki wybrać design smartwatcha dla dzieci?

W przypadku dzieci z pewnością warto zaopatrzyć je w model wodoszczelny, który jest odporny na wodę i pył, dzięki czemu dziecko ma mniejsze szanse na zniszczenie go podczas zabawy. Warto wybrać model z większym wyświetlaczem dotykowym, aby dziecko nie miało problemów z odczytaniem informacji na ekranie, jednak taki, aby swoją wielkością nie przeszkadzał dziecku w codziennych czynnościach. Wybór koloru zegarka zostaw dziecku.

Dodaj komentarz