Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać smartfon do pracy? - JakWybrać?
praca zdalna

Jak wybrać smartfon do pracy?

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do tego, aby smartfon coraz bardziej stawał się uniwersalny. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy bez komputera lub laptopa, ale wcale to nie oznacza, że pewnego typu zadania nie można wykonać z ekranu podręcznego telefonu. Jaki powinien być smartfon, który mógłby ułatwić nam pracę, a nawet umożliwić zdalne wypełnianie zleceń? Podpowiadamy.

Telefon dla biznesmena

Producenci smartfonów prześcigają się w pomysłach na to jak stworzyć urządzenie uniwersalne pod wieloma względami. Nie dość, że taki telefon powinien być lekki i poręczny to jeszcze na tyle rozbudowany, aby można było na nim pracować poza biurem. Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Wybór nie jest jednak wcale prosty, więc nie sposób wskazać jednego, konkretnego modelu urządzenia. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz kompromisów, bo nie sposób znaleźć sprzętu, który będzie idealny we wszystkich aspektach.

Istotne funkcje smartfona do pracy

Jeśli pracujemy w biurze przy komputerze to zwykle chcielibyśmy mieć możliwość korzystania przynajmniej z określonej liczby ważnych aplikacji na smartfonie. Dotyczy to sytuacji związanej na przykład z wyjazdem służbowym lub przebywaniem poza biurem. Pierwszą kwestią są więc programy oraz funkcje w urządzeniu, które umożliwią łatwą i bezpieczną synchronizację danych. Praktycznie na każdym smartfonie można bez większych trudności zainstalować pakiety biurowe w postaci pakietu Office i innych, ale pod warunkiem korzystania z uniwersalnych systemów operacyjnych.

Dual Sim to funkcja dzięki której można mieć kilka kart SIM w urządzeniu. Jeśli otrzymujemy od firmy nowy numer telefonu to korzystanie z dwóch sprzętów – do rozmów prywatnych i służbowych mija się z celem i jest bardzo niewygodne.

Dobra bateria jest kolejnym, kluczowym elementem na który należy zwrócić uwagę. Prowadzenie własnego biznesu to dość często życie w biegu i brak czasu na wiele podstawowych rzeczy. Nic więc dziwnego, że w natłoku codziennych obowiązków można zapomnieć o tym, aby załadować smartfon lub po prostu nie mieć takiej możliwości. Pojemność baterii 3000 mAh to absolutne minimum, ale jeśli tylko nie będzie nam przeszkadzać waga urządzenia to warto poszukać czegoś lepszego.

Niektóre modele smartfonów biznesowych posiadają ukryty w obudowie rysik, który w ogromnym stopniu ułatwia manipulowanie treścią na ekranie oraz zwiększa precyzję w trakcie wykonywania bardziej skomplikowanych czynności. Ten niepozorny dodatek w dużym stopniu ułatwia wykonywanie pracy zdalnej.

Dodaj komentarz