licznik kalorii

Jak wybrać skakankę do ćwiczeń?

Czy uzyskanie idealnej sylwetki jest możliwe wyłącznie dzięki niepozornej skakance? Okazuje się, że prawidłowy trening z użyciem tego sprzętu może przynieść bardzo wymierne i dostrzegalne rezultaty. Sama skakanka nie kosztuje wiele, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad jej zakupem. O czym warto wiedzieć, aby dokonać dobrego wyboru? Podpowiadamy.

Długość skakanki

Przeglądając oferty skakanek w sklepach internetowych lub w stacjonarnych można odnieść wrażenie, że wszystkie one są do siebie bliźniaczo podobne. Jedynym ich wyróżnikiem wydaje się kolor. Nic bardziej mylnego. Parametry poszczególnych skakanek nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Wybierając idealny sprzęt dla siebie warto na początek zastanowić się nad tym jaka powinna być jej długość. Aby znaleźć prawidłowy rozmiar skakanki pod nasze potrzeby należy na niej stanąć obiema, złączonymi stopami i chwycić jej końcówki w dwie dłonie oraz pociągnąć ku górze, w stronę naszych pach. Jeśli jesteśmy w stanie z dwóch stron dosięgnąć tego miejsca to znaczy, że jej rozmiar jest dla nas właściwy. Jeśli jednak nie mamy możliwości przetestowania skakanki przed zakupem to można sugerować się sztywnymi wytycznymi odnośnie wzrostu, które znajdziemy w opisie konkretnego produktu. Ewentualnie pozostaje konsultacja ze sprzedawcą.

Materiał z którego wykonana jest skakanka

Najtańszymi modelami od lat są tradycyjne skakanki sznurkowe, które dzięki swojej przewidywalnej i lekkiej strukturze są doskonałym zakupem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu ćwiczeniami. Jeśli natomiast potrzebujemy większych wyzwań to warto rozejrzeć się za taką wykonaną z tworzywa sztucznego. Tutaj wybór jest naprawdę szeroki i w zależności od tego z jakiego rodzaju materiału jest wykonana treningi mogą być dużo bardziej intensywniejsze. Przykładowo zawodowi sportowcy sięgają po skakanki metalowe, które pozwalają zwiększyć kondycję. Natomiast osoby, które chcą uzyskiwać konkretne korzyści z regularnych ćwiczeń powinny sięgnąć po lekki model PCV. Warto zauważyć, że w sprzedaży dostępne są także skakanki z obciążeniem, które można swobodnie dostosować do własnych potrzeb. Zmienna waga ma tutaj znaczenie przy prowadzeniu efektywnych treningów siłowych.

Dodatkowe funkcje skakanek

Nowoczesne modele tego sprzętu wyposażone są w licznik kalorii, który umiejscowiony jest w rączce. Inną opcjonalną cechą może być wbudowany stoper. Są to jednak dla wielu osób zbędne dodatki, więc w przypadku tak prostego sprzętu można z powodzeniem z tego typu funkcji zrezygnować.

Dodaj komentarz