wymarzone ciało

Jak wybrać siłownię?

Każdy moment jest dobry, aby zmienić swoje życie – wstać z kanapy i wreszcie zadbać o swój wygląd. Zgubienie nadprogramowych kilogramów czy wyrzeźbienie mięśni to procesy wymagające sporych nakładów czasu i wysiłku, jednak od czegoś trzeba zacząć. Zapisanie się na siłownię można potraktować jako pierwszym krok w stronę wymarzonego ciała, jednak wybór miejsca do ćwiczeń nie można pozostawić przypadkowi. Powinniśmy bowiem zrobić wszystko, aby wizytę na siłowni traktować jako przyjemność, a nie przykry obowiązek. Zatem czym kierować się przy wyborze siłowni? Podpowiadamy.

Wybór siłowni – lokalizacja

Im bliżej na siłownię, tym trudniej będzie nam wymyślić wymówkę, żeby odpuścić sobie trening. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę preferowaną przez nas porę ćwiczeń – jeśli chcemy spalić trochę kalorii zaraz po wyjściu z pracy, wykupmy karnet w siłowni znajdującej się na trasie z biura do domu. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami wylewania siódmych potów z samego rana lub wieczorem – zdecydowanie lepszym wyborem będzie placówka sąsiadująca z naszym mieszkaniem.

Wybór siłowni – wyposażenie

Przed wydaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy na zakup miesięcznej wejściówki na siłownię warto sprawdzić, czy dysponuje sprzętem przystosowanym do naszej rutyny treningowej. Nie ma sensu chodzić na siłownię, która może pochwalić się ogromnym zapleczem do ćwiczeń siłowych, kiedy zdecydowanie częściej stawiamy na aerobowe. I analogicznie, multum nowoczesnych bieżni czy orbitreków raczej nie pomoże nam w wyrzeźbieniu mięśni brzucha, ramion czy pleców.

Wybór siłowni – popularność

Wiele osób broni się rękami i nogami przed chodzeniem na siłownię z bardzo prostego powodu – zbyt dużego tłoku na salach ćwiczeń. W dużej mierze chodzi zarówno o ograniczony dostęp do najlepszych sprzętów, a także wstyd przed spojrzeniami innych. Jest jednak na to sposób – warto wybierać kameralne siłownie, które odwiedza znacznie mniej osób niż placówki wchodzące w skład popularnych sieci komercyjnych.

Wybór siłowni – trener personalny

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z siłownią zazwyczaj nie mają większego pojęcia o technice wykonywania poszczególnych ćwiczeń czy o planowaniu treningów. Dlatego też warto pomyśleć o wykupieniu usług trenera personalnego, co jest już możliwe w większości tego typu obiektów. Osobisty trener przeprowadzi nas przez trening i dobierze ćwiczenia odpowiednie do naszych indywidualnych oczekiwań oraz aktualnej kondycji. Jest to inwestycja nie tylko we własny wygląd, ale też zdrowie i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz