zdrowe włosy

Jak wybrać prostownicę do włosów?

Dobra prostownica potrafi sprawić, że włosy będą idealnie proste oraz naturalnie i zdrowo lśniące. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie tego jedynego, idealnego urządzenia? Podpowiadamy.

Podstawowe rodzaje prostownic

Tradycyjne urządzenie dostępne w sklepach to po prostu sprzęt, który służy do prostowania włosów za pomocą wysokiej temperatury tworzonej między specjalnie wyprofilowanymi płytkami. Jest to po prostu proces związany jest z czasowym wygładzeniem włosów przy maksymalnie 230 stopniach Celsjusza. W standardowym wyposażeniu współczesnych prostownic znajduje się przełącznik „on-off” oraz funkcja regulacji temperatury. Jej użytkowanie nie jest więc wcale skomplikowane i nie ma co liczyć na bardziej wymyślne opcje.

W sklepach można spotkać się także z prostownicami keratynowymi, które działają na nieco mniejszych temperaturach niż te tradycyjne. To bardziej zaawansowane urządzenia, które dostarczają włosom cennych składników odżywczych. Płytki są tam wypełnione keratyną, która w trakcie nagrzewania się prostownicy zaczyna wnikać w strukturę włosów powodując ich odżywianie.

Prostownica parowa jest idealnym wyborem dla osób, które obawiają się o stan swoich włosów. W porównaniu do tradycyjnej jest ona wyposażona w specjalny pojemniczek, który należy przed użytkowaniem napełnić wodą. Pod wpływem wysokiej temperatury następuje wytworzenie pary służącej do formowania włosów. Nie ma więc w takim przypadku ryzyka ich uszkodzenia za pomocą rozgrzanych płytek. Ten rodzaj prostownicy zalecany jest szczególnie dla osób posiadających włosy gęste i trudne do ułożenia.

Dodatkowe funkcje w prostownicach, które warto mieć

Większość prostownic to generalnie proste urządzenia i nie spotkamy w nich wielu realnie przydatnych funkcji. Warto jednak wymienić kilka, które dla wielu osób mogą okazać się dość przydatne:

– Funkcja jonizacji to niezwykle przydatna opcja, która sprawia, że włosy po prostowaniu zachowują swoją naturalność, a więc po przeczesaniu nie są przesadnie sztywne, nie wyglądają sztucznie i nie elektryzują się przy dotyku. Mogą także na dłużej zachować kolor po farbowaniu.

Automatycznie wyłączenie urządzenia sprawdzi się nie tylko w przypadku osób, które wiecznie o czymś zapominają. Funkcja ta z powodzeniem znalazła zastosowanie nawet w żelazkach, więc dlaczego nie móc korzystać z niej również w przypadku prostownic?

Ergonomiczna obudowa, która sprawia, że można ją wygodnie trzymać w dłoni, a przy tym nie jest ona w stanie wyślizgnąć się nam z rąk. Musi nas także skutecznie chronić przed przypadkowym poparzeniem.

Dodaj komentarz