laptop z myszką

Jak wybrać projektanta wnętrz?

Osoby, które przeraża wizja związana z samodzielnym zaprojektowaniem poszczególnych wnętrz we własnym domu lub mieszkaniu sięgają po pomoc profesjonalisty. Projektant wnętrz to doświadczony ekspert, który jest w stanie przygotować plan aranżacji dowolnego pomieszczenia zgodnie z potrzebami klienta. Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego specjalisty?

Dobra komunikacja

Wybierając projektanta należy upewnić się, że jest to osoba komunikatywna. Wszelkie przekazywane uwagi powinny trafić na podatny grunt, a sam specjalista powinien być w stanie zrozumiałym językiem wytłumaczyć powody dla których nasze pomysły nie mają prawa bytu. Jeśli natomiast nasza idea jest ciekawa to projektant musi umieć wdrożyć to w życie w takim stopniu, aby odpowiadało to naszym oczekiwaniom. Powinien to być człowiek, który zrozumie nasz ograniczony budżet i będzie w stanie zakomunikować wcześniej wszelkiego rodzaju problemy, które mogą wyniknąć w trakcie urządzania według jego pomysłu.

 

Zakres usług

Architekci wnętrz specjalizują się najczęściej w urządzaniu określonych pomieszczeń. Dlatego przy zatrudnianiu specjalisty tego typu warto przyjrzeć się jego portfolio oraz zakresowi usług. Oczywiście najlepiej wynająć osobę, która zna się kompleksowo na wszystkim, ale można się spodziewać, że cena za jego usługi będzie adekwatnie wysoka. W niektórych przypadkach może on również wykonać unikatowy projekt kompletu mebli, na przykład do kuchni lub do łazienki, a następnie dokona zamówienia u sprawdzonego stolarza.

 

Terminowość wykonywanej pracy

Współpraca z projektantem wnętrz powinna opierać się na konkretnej umowie. W jej zapisach musi znaleźć się czas potrzebny na wykonanie pracy. Można się domyślić, że wynajęcie architekta, który równocześnie zajmuje się wieloma zleceniami w tym samym czasie może znacząco opóźnić realizację naszego projektu. Pod tym względem niekiedy warto postawić na dobrą i sprawdzoną firmę, która jest w razie niespełnienia obowiązku przez jednego pracownika, może zaproponować rekompensatę lub wysłać do pracy innego specjalistę.

 

Doświadczenie i opinie klientów

Wybierając osobę lub firmę, która zajmie się zaprojektowaniem wnętrza w naszym domu lub mieszkaniu warto kierować się poleceniem od znajomych albo sprawdzić informacje w internecie. Opinie umieszczone w sieci mogą zasugerować nam to czy warto postawić na konkretnego specjalistę. Przeglądając szczegóły jego wcześniejszej współpracy z klientami można także wywnioskować to jak długo działa na rynku oraz jak dużo doświadczenia nabył w trakcie wykonywania wymagających zleceń.

Dodaj komentarz