kobieta przed lustrem

Jak wybrać produkt do stylizacji brwi?

Trendy makijażowe zmieniają się jak w kalejdoskopie i czasem trudno za nimi nadążyć. Jedno jednak pozostaje niezmienne – w codziennej rutynie nie można zapomnieć o podkreśleniu brwi, które nadają odpowiednich proporcji całej twarzy. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych produktów do stylizacji brwi, dzięki którym można uzyskać zupełnie różne efekty – od niemal niewidocznych aż po mocniejsze zaznaczenie włosków. Zatem na jakie kosmetyki do brwi warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Produkty do brwi – kredka do brwi

Kredka do brwi to jeden z kosmetyków do ich stylizacji, który z powodzeniem funkcjonuje na rynku już od wielu lat. Kredka to bowiem podstawowe narzędzie do delikatnego zaznaczania łuków brwiowych i dorysowywania pojedynczych włosków. W sklepach znajdziemy zarówno tradycyjne kredki do temperowania, jak i z wysuwaną końcówką, która ścięta pod odpowiednim kątem pozwala precyzyjnie malować brwi i stopniować efekt końcowy. Należy jednak pamiętać, aby jej odcień dobrać do oprawy twarzy – blondynki powinny stawiać na chłodniejsze tony, natomiast brunetki czy szatynki na te ciemniejsze i nieco cieplejsze.

 

Kosmetyki do brwi – pomada do brwi

Jeden z absolutnych klasyków, który na przestrzeni ostatnich lat zdążył zaskarbić sobie serca wielu miłośniczek makijażu. Pomada do brwi to produkt, który pozwala uzyskać mocne utrwalenie włosków przez cały dzień. To jednak nie wszystko. Kosmetykiem można także łatwo wyrysować kształt brwi i optycznie je zagęścić. Efekt uzyskany dzięki pomadzie także można stopniować, jednak należy uważać, aby nie przesadzić.

 

Produkty do stylizacji brwi – żel do brwi

Jeden z ulubionych kosmetyków wszystkich kobiet, które niezwykle cenią sobie łatwość aplikacji. Żel do brwi najczęściej dostępnych jest w dwóch wariantach – kolorowym bądź transparentnym. Pierwszy z nich z czystym sumieniem można używać „solo”, uzyskując jednocześnie podkreślenie i utrwalenie włosków. Żele transparentne natomiast można używać w duecie z kredką lub cieniem do brwi, albo samodzielnie, bez wspomagania się produktami koloryzującymi. To drugie rozwiązanie stanowi świetną alternatywę dla fanek minimalizmu i naturalności.

 

Kosmetyki do stylizacji brwi – mydełko do brwi

Mydło do brwi to jeden z największych hitów makijażowych ostatnich miesięcy, czemu trudno się dziwić. Dzięki niemu można mieć pełną kontrolę nad kierunkiem stylizacji włosków, które w ciągu dnia pozostają na swoim miejscu. Mydełko doskonale sprawdza się jako produkt do zwiększania objętości brwi i uzyskiwania niezwykle modnego ostatnio efektu „fluffy brows”, czyli pierzastych i mocno wyczesanych włosków, które prezentują się bardzo naturalnie.

Dodaj komentarz