kobieta w ciąży

Jak wybrać poduszkę do karmienia?

Wśród niezliczonych zakupów dokonywanych przez kobiety w ciąży i młode mamy, poduszka do karmienia jest bez wątpienia jedną z najbardziej sensownych inwestycji. Nic dziwnego, w końcu pomaga znaleźć wygodną pozycję do spania nawet w czasie ciąży oraz zapobiega sztywności karku i bólom pleców podczas karmienia piersią. Ponieważ istnieje tak wiele różnych poduszek do karmienia, a każda z nich najwyraźniej ma inne przeznaczenie, wiele kobiet w ciąży zastanawia się, która poduszka do karmienia jest dla nich odpowiednia i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Co musi mieć poduszka do karmienia?

Poduszka do karmienia jak sama nazwa wskazuje ma przede wszystkim wspomagać karmienie piersią. Szczególnie ważna jest tu zrelaksowana postawa. Mimo to dziecko musi być podparte, jego głowa nie powinna być skręcona i powinna być trzymana blisko klatki piersiowej. Nie jest tak łatwo nie napinać się, zwłaszcza jeśli nie masz dużo praktyki. Bardzo pomocna jest tu stabilna poduszka do karmienia. Poduszka do karmienia może podtrzymywać plecy mamy lub być umieszczona przed jej brzuchem, aby utrzymać dziecko. Przekonaj się, jaka pozycja do karmienia jest dla Ciebie najwygodniejsza. Z poduszką do karmienia masz wiele możliwości.

Jaka poduszka do karmienia jest najlepsza?

Poduszki do karmienia dostępne są w różnych kolorach, kształtach i tkaninach. Jaki rozmiar, kształt i wypełnienie poduszki do karmienia wybrać najlepiej przetestować u koleżanki, położnej lub w sklepie. Różnorodności kolorów i wzorów praktycznie nie ma ograniczeń, dostępne są również dodatkowe, wymienne poszewki.

Ważne jest, aby zakupiona poduszka była zmywalna, a poszewka na poduszkę do karmienia była wymienna, ponieważ na poduszce często pojawiają się plamy z mleka lub śliny. Idealny jest pokrowiec z bawełny organicznej. Istnieją różnice w wypełnieniach. W zależności od materiału poduszka jest lżejsza, cicha, bezwonna, stabilna wymiarowo, a przez to trwalsza lub odpowiednia dla alergików.

Nawet jeśli pokusa zakupu najtańszej możliwej poduszki do karmienia jest duża, nie powinna Cię przerażać cena. Taka poduszka do karmienia jest bardziej elastyczna i wszechstronna, niż mogłoby się dziś wydawać. Przydaje się nie tylko w czasie ciąży i karmienia piersią, ale może być również używany później w różnych sytuacjach. Więc nie kupuj w oparciu o cenę, ale raczej o jakość. Powiedzenie „kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy” nie jest przypadkiem. A zwłaszcza przy zakupie poduszki do karmienia dobra jakość jest na wagę złota.

Dodaj komentarz