kuchnia

Jak wybrać podłogę do nowego domu?

W dzisiejszych czasach dom lub mieszkanie to nie tylko miejsce w którym można zaznać spokoju. Coraz częściej jest to także przestrzeń w której odbywają się spotkania ze znajomymi, praca i zabawa. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że wymaga to posiadania wytrzymałej i solidnej podłogi, która jest w stanie zachować swój pierwotny urok przez wiele długich lat. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie i jak dokonać właściwego wyboru? Podpowiadamy.

Gdzie sprawdzą się deski podłogowe?

Podłogę drewnianą najlepiej wybrać do salonu. Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest to, że prezentuje się doskonale pomimo upływu lat i jest względnie wytrzymała. Wśród podłóg tego typu można zdecydować się na bardzo stabilne i solidne drewno z dębu, modrzewia lub jesionu. Jeśli planujemy urządzić dom w stylu egzotycznym to warto rozejrzeć się za wenge, sapella lub merbau. To sprawdzone rozwiązania, które znajdują zastosowanie w nowoczesnym wnętrzu.

 

Płyty wielkoformatowe

Przy wyborze odpowiedniej podłogi warto przyjrzeć się bliżej trendowi, który wykazuje się błyskawicznie rosnącą popularnością. Dotyczy to desek podłogowych i gresów, których szerokość może przekraczać nawet trzy metry. Jednostajna forma może wielu osobom przypaść do gustu ze względu na ogromne powierzchnie na których nie widać wielu połączeń, co czyni pomieszczenie wizualnie przestronniejszym zarówno w poziomie, jak i w pionie.

 

Posadzka do kuchni

Poszukując idealnej posadzki do kuchni należy zwrócić przede wszystkim uwagę na klasę ścieralności. To pomieszczenie w którym dochodzi często do różnorakich zabrudzeń, więc musi być bardzo często myte i czyszczone, łącznie z podłogą. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup wodoodpornej posadzki w formie paneli. Kolorystykę można w takim przypadku dobrać do mebli lub własnych potrzeb. Jeśli nie mamy zupełnie pomysłu to warto postawić na neutralne, ciepłe kolory, które idealnie wkomponują się i to niezależnie od wyposażenia jakie znajdzie się w tym pomieszczeniu.

 

Co wybrać do łazienki?

W łazienkach od wielu lat bezkonkurencyjne są klasyczne płytki ceramiczne. Jeśli nie przepadamy za eksperymentami to warto pozostać wiernym tej tradycji. Sprawdzą się one zarówno w małych pomieszczeniach, jak i przy dużych przestrzeniach. Wśród materiału z jakiego są wykonane płytki można wybierać między terakotą i gresem. Niezależnie od decyzji płytki ceramiczne to świetny wybór ze względu na niezrównaną trwałość i wytrzymałość.

Wśród alternatywnych opcji można rozważyć produkty wykonane z kamienia naturalnego. Płytki wykonane z granitu lub marmuru są mniej popularne ze względu na wyższą cenę i kojarzą się z luksusem. Wymagają też nieco więcej dbałości o czyszczenie, aby zachować swój pierwotny wygląd.

Dodaj komentarz