urządzenia grzewcze

Jak wybrać płytę indukcyjną?

Współcześnie płyty indukcyjne stały się jednym z najpopularniejszych urządzeń grzewczych. Wyparły klasyczne płyty gazowe, a ich wersje elektryczne tylko przez chwilę cieszyły się popularnością. Przewagą urządzeń grzania indukcyjnego nad pozostałymi jest przede wszystkim bezpieczeństwo codziennego użytkowania oraz energooszczędność. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej płyty i jak wybrać taką, która będzie spełniać nasze potrzeby? Podpowiadamy.

Rodzaje płyt indukcyjnych

Wszystkie płyty indukcyjne działają na takiej samej zasadzie, więc generalna różnica między nimi polega na zastosowaniu dodatkowych funkcji oraz na układzie i rodzaju pól grzewczych. Wybierając więc idealny sprzęt dla własnych potrzeb należy kierować się przede wszystkim tym jakiego rodzaju dania najczęściej przygotowujemy i czy wykorzystujemy do tego duże lub małe garnki i naczynia.

W sprzedaży dostępne są płyty z małymi polami grzewczymi, które są przeznaczone dla osób o małych wymaganiach. Można także spotkać się z większymi okręgami, które ma w sobie kilka mniejszych mniejszych pól grzewczych. Oznacza to, że takie miejsce na płycie jest bardzo uniwersalne – działa świetnie zarówno z małymi garnkami, jak i z szerokimi patelniami. Warto zauważyć, że w przypadku droższych modeli sprzętów można znaleźć płytę bez zaznaczonych okręgów. Oznacza to po prostu automatyczne wykrywanie wielkości postawionego w konkretnym miejscu naczynia. Jeśli więc tylko fundusze nam pozwalają to warto wyposażyć się w tego typu uniwersalne rozwiązanie.

Istotne funkcje na płycie indukcyjnej

Producenci tych urządzeń starają się zachęcić klienta, aby zakupił właśnie ich produkt. Robią to poprzez wprowadzanie wielu funkcji, które – spójrzmy prawdzie w oczy – nie zawsze są realnie przydatne. Dlatego też nie warto kierować się zupełnie zbędnymi opcjami z których nie przyjdzie nam nigdy skorzystać. Część funkcji dodatkowych ma jednak swoje uzasadnienie i warto jest, aby zakupywany produkt był w to wyposażony. Wartościowe dodatki to między innymi:

Power Boost lub inaczej – booster. Płyta posiadająca to rozwiązanie pozwala błyskawicznie podgrzewać posiłki na jednym z pól grzewczych wykorzystując całą moc urządzenia. W sytuacji w której zależy nam na czasie i chcemy na przykład szybko zagotować wodę to bardzo docenimy to rozwiązanie.

Dodatkowe zabezpieczenia w postaci blokady przed dziećmi lub automatycznego wyłączenia w przypadku wykrycia zalania to niezwykle ważne opcje, które warto posiadać w swoim urządzeniu.

Tryb pauzy to funkcja, którą można wywołać za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Pozwala na bezpiecznie oddalenie się od urządzenia w przypadku, gdy mamy coś pilnego do zrobienia, a nie chcemy każdorazowo wyłączać i ustawiać od nowa poszczególnych palników.

Dodaj komentarz