salon

Jak wybrać osuszacz powietrza?

Jak sama nazwa wskazuje osuszacz powietrza sprawdza się głównie w pomieszczeniach w których jest dużo wilgoci. Profesjonalne urządzenia tego typu są w stanie precyzyjnie określić jej poziom i dobrać moc działania do aktualnych potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie i jak dokonać dobrego wyboru? Podpowiadamy.

Dobierz urządzenie do potrzeb

Kupno osuszacza powietrza może zwykle kojarzyć się z potrzebą utrzymania właściwej wilgotności w pomieszczeniach użytkowych. To jeden z istotnych powodów zakupu tego urządzenia, ale warto wiedzieć, że tego typu sprzęt sprawdzi się także w innych sytuacjach. Warto zauważyć, że specjaliści budowlani wykorzystują osuszacze powietrza, aby przyspieszyć schnięcie farby, wylewek i tynków. Doskonale urządzenia tego typu sprawdzają się także w sytuacjach związanych z usuwaniem wilgoci po powodzi lub zalaniu mieszkania. Ciekawe jest również to, że może on pomóc w suszeniu ubrań. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym dla wielu osób może być problemem pozbycie się wilgoci z wywieszonych w łazience ubrań po wykonaniu prania. Podsumowując można więc stwierdzić, że odpowiadając sobie na pytanie związane z tym jaki będzie jego „zakres obowiązków” łatwiej będzie nam dokonać wyboru urządzenia o konkretnej mocy i wielkości.

 

Na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę?

Poszukując idealnego osuszacza powietrza należy zwrócić uwagę na te kilka, bardzo ważnych elementów. Najważniejszymi są:

  • Moc urządzenia, która odpowiada za to jak bardzo wydajnie będzie pracował. Do dużych pomieszczeń warto szukać sprzętu o większej sile działania, a do małych przestrzeni wystarczy taki o niewielkich rozmiarach.
  • Głośność urządzenia ma kluczowe znaczenie w przypadku jeśli zamierzamy stosować go na co dzień w pomieszczeniach w których przebywają domownicy. Wiele urządzeń tego typu dysponuje funkcją regulacji mocy oraz trybem nocnym o ograniczonym hałasie w trakcie działania.
  • Automatyka w tego typu sprzętach pomaga na oszczędności energii. Mierniki wilgotności zamontowane w urządzeniu sprawnie szacują potrzebną moc i w ten sposób osuszacz działa tylko potrzebną ilość czasu, a następnie się wyłącza.
  • Pobór energii elektrycznej to dla wielu osób bardzo ważna kwestia. Markowe urządzenia pozwalają efektywnie wykorzystywać dostępną moc, a przy tym wyróżniają się sporą oszczędnością.
  • Dodatkowe wyposażenie to między innymi wygodne, doczepiane kółka pomagające w łatwiejszym transporcie urządzenia i ustawieniu go w żądanym miejscu. Filtr antybakteryjny, możliwość sterowania zdalnie za pomocą pilota lub Wi-Fi to kolejne wartościowe opcje do takiego sprzętu.

Dodaj komentarz