kobieta przed lustrem

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę soniczną do twarzy?

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy to warunek konieczny do zachowania jej zdrowego i młodzieńczego wyglądu. Ważne jest nie tylko dogłębne nawilżanie cery, karmienie jej substancjami odżywczymi czy składnikami o działaniu anty-aging. Żadne z powyższych zabiegów nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli nie będą poprzedzone dokładnym oczyszczeniem twarzy z wszelkich zanieczyszczeń. Sam żel myjący może jednak nie wystarczyć – w pozbycie się głęboko osadzonych niedoskonałości pomoże szczoteczka soniczna do twarzy. Jak działa i czym kierować się przy jej wyborze? Podpowiadamy.

Jak działa szczoteczka soniczna do twarzy?

Szczoteczka soniczna to nic innego jak niewielkie urządzenie wyposażone w akumulator oraz głowicę z charakterystycznymi wypustkami. Po uruchomieniu szczoteczki są one wprawiane w mikrodrgania, co ułatwia wnikanie produktu myjącego w głębsze partie skóry. Dzięki szczoteczce sonicznej można jeszcze skuteczniej walczyć z niedoskonałościami cery, na czele z zaskórnikami, prosakami czy wypryskami. Żeby jednak osiągnąć spektakularne efekty zabiegów, należy wykonywać je regularnie i z dużą dokładnością.

 

Szczoteczka soniczna do twarzy – nie tylko oczyszczanie

Głównym zadaniem szczoteczki sonicznej do twarzy jest usuwanie zabrudzeń gromadzących się na powierzchni skóry – w postaci nadmiaru sebum, kurzu, bakterii czy pozostałości po makijażu. To jednak nie jedyne korzyści wynikające z codziennego używania tego sprzętu. Szczoteczką wykonujemy bowiem koliste ruchy po twarzy, które masują naszą skórę, a więc poprawiają jej ukrwienie i stymulują jej procesy regeneracyjne. Nie można też zapominać o tym, że wypustki przejmują także rolę peelingu mechanicznego, dlatego też przy okazji pozbywamy się martwego naskórka.

 

Szczoteczka do twarzy – jak wybrać najlepszą?

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli szczoteczek sonicznych do oczyszczania twarzy, dlatego warto wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę. Po pierwsze, istotny jest rodzaj głowicy. Znajdziemy modele zarówno z głowicą z włosiem oraz z silikonowymi wypustkami. Pierwszy wariant polecany jest osobom z mniej problematyczną skórą, natomiast drugi – dobry dla osób z cerą wrażliwą czy trądzikową. Nie bez znaczenia okazuje się również ilość dostępnych trybów pracy, jak również obecność timera regulującego pracę szczoteczki podczas jednego cyklu. Dodatkowym atutem będzie wytrzymały akumulator, tylny obszar masujący anti-aging czy też intuicyjny sposób sterowania. Warto także bliżej przyjrzeć się mocy urządzenia oraz klasie wodoodporności.

Dodaj komentarz