Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać odpowiedni projekt domu? - JakWybrać?
dom

Jak wybrać odpowiedni projekt domu?

Planujesz zbudować własny dom, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeglądając liczne projekty ciężko zdecydować się na jeden konkretny wybór? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to z pewnością zdajesz sobie doskonale sprawę, że jest to bardzo trudna kwestia. W tym artykule podpowiadamy na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby znaleźć ten jeden ideał.

Projekt indywidualny czy z katalogu?

Pierwszą kwestią związaną z wyborem jest określenie tego czy jesteś w stanie zaakceptować gotowy, uniwersalny projekt, czy może liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z dopasowaniem wyglądu przyszłego domu do twoich potrzeb? Katalogi zawierają w sobie oferty, które wbrew pozorom mogą wpasować się w bardzo specyficzne gusta i zwykle nie trzeba iść pod tym względem dużo na ustępstwa. Przy tym jest to najczęściej bardzo ekonomiczna opcja. Natomiast wynajęcie projektanta, który weźmie pod uwagę każdy drobny szczegół naszych potrzeb może słono kosztować. Wiele osób wybiera opcję pomiędzy. Znajdują ciekawy projekt, a następnie udają się do firmy, która dokona adaptacji oferty według określonych potrzeb.

 

Kondygnacje i powierzchnia

Wśród projektów można znaleźć domy kilkupiętrowe lub w zabudowie parterowej. Jednak najpopularniejszą obecnie opcją są te z poddaszem użytkowym. Łączy to zalety obu powyższych rozwiązań i koszt budowy kształtuje się na względnie niskim poziomie. Jeśli natomiast chodzi o powierzchnię to w zasadzie należy zadać sobie pytanie związane z aktualnymi i przyszłymi potrzebami. Większy obszar użytkowy przyda się dużej grupie osób lub parze, która planuje w niedalekiej przyszłości powiększenie rodziny.

 

Garaż i piwnica

Wiele projektów zawiera w sobie przynajmniej jeden garaż w formie wolnostojącej lub w formie połączenia z budynkiem. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jeśli jednak chodzi o wygodę to z pewnością najlepszą opcją jest garaż do którego można dostać się bezpośrednio z budynku mieszkalnego. W przypadku jeśli projekt nie zawiera takiego rozwiązania to warto chociaż upewnić się, że dojście do miejsca przechowywania samochodu jest zadaszone.

W przypadku piwnicy warto zauważyć, że wiele osób uznaje tego typu kwestię za zbędny wydatek. Niegdyś te miejsca służyły na lokalizację kotła, ale w dzisiejszych czasach stosowane ekologiczne formy ogrzewania nie potrzebują aż tak dużo przestrzeni. Podpiwniczenie może być natomiast dobrym pomysłem dla osób, które planują przekształcić takie pomieszczenie na przykład na prywatny gabinet lub niewielkie biuro do pracy w domu.

Dodaj komentarz