wymarzony model

Jak wybrać odpowiedni model garnituru?

Mężczyzna w garniturze prezentuje się bez wątpienia bardzo elegancko. Nic więc dziwnego, że jego zakup wiąże się z konkretnymi potrzebami – na przykład wyjście na specjalną uroczystość lub spotkanie biznesowe. Wybór właściwego modelu może przyprawić o zawrót głowy. Nie ma wątpliwości, że ich szeroka gama sprawia, że kupno ideału staje się sporym wyzwaniem. Na co więc zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jaki powinien być garnitur?

Kupując wymarzony model należy upewnić się, że będzie on idealnie skrojony na naszą sylwetkę. Wiąże się to z koniecznością każdorazowego przymierzenia i sprawdzenia tego w jaki sposób jego poszczególne elementy układają się na naszym ciele. Tego kroku nie da się w żaden sposób uniknąć, dlatego przed kupnem należy koniecznie go przymierzyć, szczególnie jeśli zależy nam na prawidłowym dopasowaniu. Nie powinien nikogo więc dziwić fakt, że dużą popularnością cieszą się zwłaszcza garnitury tworzone na zlecenie. Jeśli wydaje nam się, że żadna z propozycji w sklepie stacjonarnym nam nie pasuje to nie warto tracić więcej czasu i rozważyć zamówienie garnituru na wymiar.

Zwróć uwagę na materiał garnituru

Jeśli w nasze oko wpadł ciekawie wyglądający garnitur to zanim udamy się do kasy, aby sfinalizować zakup, należy zwrócić uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół – materiał. Jeśli zależy nam na tym, aby materiał nie ulegał nadmiernemu gnieceniu w trakcie jego użytkowania to należy unikać tych wykonanych z lnu. Najczęściej spotykanym materiałem z którego wykonuje się garnitury jest wełna. Powoduje to, że taki ubiór jest wyraźnie cięższy i cieplejszy od tych wykonanych z czystej bawełny. Wybór powinien być podyktowany nie tylko porą roku, ale również zaplanowanym zastosowaniem i oczekiwanym komfortem. Oczywiście raczej nikt nie pokusi się o to, aby wykonywać ćwiczenia wysiłkowe w takim stroju, ale mimo to izolacja cieplna przy dłuższym przebywaniu w gorącym pomieszczeniu może niekiedy stać się małym problemem.

Jeśli priorytetem jest dla nas jakość materiału i nie chcemy za dobry garnitur przepłacać to racjonalnym wyborem będzie tkanina wełniana. Przyglądając się metce warto szukać takich z oznaczeniem do 140s lub 130s. Wyższa liczba oznacza to, że do wykonania garnituru użyto cieńszego włókna. Dlatego jeśli kupujemy strój na lata, który ma wytrzymać próbę czasu to warto poszukać tych z mniejszym oznaczeniem.

Jak wybrać odpowiedni kolor garnituru?

Przyjęło się, że barwę dobiera się w zależności od okoliczności, aczkolwiek nie jest to regułą. Czarny to imprezy organizowane wieczorami oraz oczywiście pogrzeby. W przypadku granatowych i szarych kolorów możemy stosować je w pozostałych sytuacjach, takich jak na przykład rozmowa o pracę lub spotkanie biznesowe albo towarzyskie.

Dodaj komentarz