łóżeczko dziecięce

Jak wybrać łóżko dla niemowlaka?

Jeśli chodzi o to, jakie meble dla dziecka kupić, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest łóżeczko. Kiedy zaczniesz się za nim rozglądać, szybko zauważysz, że na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek dla niemowląt. Które łóżeczko wybrać? Standardowe łóżko, kołyskę, czy dostawkę? Każde łóżeczko ma inne zalety. Często przy podejmowaniu decyzji dużą rolę odgrywa również przestrzeń życiowa. Jakie wybrać łóżko dla niemowlaka?

Łóżeczko dostawne

W dzisiejszych czasach wielu rodziców chce, aby ich dziecko było bardzo blisko nich w nocy. Dlatego istnieją praktyczne i piękne dostawki, które można przymocować bezpośrednio do łóżka rodziców. Przed zakupem należy upewnić się, że wysokość powierzchni do leżenia dostawki odpowiada wysokości łóżka rodziców. W pierwszych miesiącach dziecko musi być częściej karmione piersią również w nocy. Dzięki dostawce nie musisz cały czas wstawać w nocy i jesteś bardziej wypoczęta. Ile miejsca zajmuje dodatkowe łóżko? Dostawki dla niemowląt zajmują najmniej miejsca. Choćby dlatego, że są tuż obok łóżka rodziców. W zależności od producenta dodatkowe łóżka mają szerokość 43-48 cm, długość 85-96 cm i wysokość ok. 80 cm.

Kołyska

Kołyski to prawdziwa klasyka, nadal pasująca do nowoczesnych mieszkań. Istnieją dwa rodzaje kołysek: kołyska klasyczna i kołyska wahadłowa. Klasyczną kołyskę można kołysać w przód i w tył na płozach, podczas gdy kołyska wahadłowa porusza tylko leżankę. Kołyski wahadłowe są również wyposażone w kółka i podobnie jak gondola można je przenieść do innego pomieszczenia. Ile miejsca potrzebuję na kołyskę? Kołyski zajmują niewiele miejsca. Są one zwykle nieco większe niż łóżka dostawne, ale nieco węższe niż gondole i mniejsze niż łóżka dziecięce. W zależności od producenta dostawki mają szerokość 45-65 cm, długość 85-102 cm i wysokość 76-82 cm (z baldachimem dodaje się ok. 70 cm wysokości).

Gondola

Gondola przeżywa teraz prawdziwe odrodzenie! Czemu? Bo wygląda szykownie, a jednocześnie jest praktyczna i wygodna. Dzięki kółkom gondola jest Twoim mobilnym towarzyszem w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu dziecko jest zawsze blisko Ciebie i możesz szybko zareagować, jeśli się obudzi i za Tobą tęskni. Bardziej nowoczesne gondole często można przekształcić w kołyskę lub dodatkowe łóżko. Ile miejsca potrzebuję na gondole? Gondole zajmują stosunkowo mało miejsca. Jednak klasyczne gondole z koszem są zwykle szersze niż kołyski w kształcie i łóżka dostwne. Mimo to są znacznie mniejsze niż łóżeczka. Gondola ma w zależności od producenta 30-66 cm szerokości, 63-94 cm długości i 55-77 cm wysokości (z baldachimem ok. 100 cm wysokości).

Dodaj komentarz