żywotność baterii

Jak wybrać laptop do biura?

Wiele nowoczesnych laptopów nadaje się do pracy w domu i w biurze i mogą być one równie wydajne jak komputer stacjonarny. Czego potrzebuje dobry laptop do biura? Odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ dobry laptop niekoniecznie jest po prostu niezwykle wydajny, ale musi pasować do pożądanego przeznaczenia. Jak wybrać laptop do biura?

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając laptop do biura?

1. Żywotność baterii

Laptop biurowy powinien mieć długą żywotność baterii wynoszącą co najmniej sześć godzin. Bateria laptopa ma średni czas pracy od dwóch do sześciu i pół godziny. Każdy, kto jest w drodze na dłużej, potrzebuje modelu z mocniejszym akumulatorem. Recenzje i raporty z testów dostarczają informacji o rzeczywistej żywotności baterii laptopów biurowych, która często znacznie odbiega od deklarowanej wydajności. Upewnij się więc, że Twój nowy laptop do domowego biura ma żywotność baterii odpowiednią do Twojej pracy. Jeśli dużo podróżujesz, warto zainwestować w droższy model z długim czasem pracy na baterii.

2. Karta graficzna i procesor

Jeśli laptop ma służyć w domowym biurze do edycji wideo lub do obsługi skomplikowanych programów, potrzebuje wydajnego procesora i dobrej karty graficznej. Ważnymi czynnikami są również pamięć i przestrzeń dyskowa. Do nieprzerwanej pracy zalecamy co najmniej 16 GB RAM, ponieważ nowoczesne programy często potrzebują jej dużo. Nowoczesne laptopy biznesowe mają szybkie procesory ze zintegrowanymi kartami graficznymi, które obsługują przeglądanie za pomocą wielu kart i korzystanie z typowych programów biurowych.

3. Rozmiar ekranu

Każdy, kto używa laptopa do pracy biurowej, potrzebuje ekranu o wystarczającej przekątnej. Najmniejsze modele zaczynają się od 8 cali i nadają się szczególnie do sporadycznej pracy w podróży. Od 10 do 15 cali to optymalny rozmiar, jeśli urządzenie ma być przenośne. Ekran jest wystarczająco duży, ale urządzenie nie jest zbyt duże i można je wygodnie nosić. 14 cali odpowiada około 35,5-centymetrowi — wystarczająco, aby móc wygodnie korzystać z aplikacji biurowych. Większe modele są niezbędne podczas tworzenia prezentacji wideo lub tworzenia skomplikowanych wykresów. Wtedy idealne są modele od 17 cali. Ponieważ waga wzrasta również wraz z większą przekątną ekranu, modele od 17 cali nadają się tylko do stacjonarnego użytku w biurze. W przypadku laptopów biurowych oprócz rozmiaru wyświetlacza należy zwrócić uwagę na wyświetlacz z powłoką antyrefleksyjną. Aby oczy pracownika biurowego pozostały zdrowe, laptop musi mieć wysokiej jakości ekran o dobrej rozdzielczości, co najmniej 1280×768 pikseli.

Dodaj komentarz