laktator elektryczny

Jak wybrać laktator?

Z różnych powodów każda matka w pewnym momencie staje przed koniecznością odciągania pokarmu. W takim przypadku laktator może być bardzo przydatny, ponieważ kobieta może w krótkim czasie odciągnąć porcję mleka, zupełnie bezboleśnie. Jaki laktator wybrać?

Jakie parametry laktatora brać pod uwagę?

1. Częstotliwość pompy

Jeśli kobieta chce często korzystać z urządzenia, powinna wybrać laktator elektryczny lub mechaniczny. W przypadku rzadkiej pracy lepiej wybrać prostą opcję — model mechanicznej pompy.

2. Poziom hałasu

Elektroniczne laktatory emitują dźwięki podczas pracy, a ich częstotliwość często przekracza 55 dB. Dlatego nie zaleca się odciągania pokarmu ze śpiącym dzieckiem. Jeśli dla młodej mamy ważna jest cicha praca urządzenia, lepiej wybrać laktator mechaniczny.

3. Moc

W przypadku modeli elektrycznych należy zwrócić uwagę na wydajność laktatora i czy jest ona dostosowana do intensywności laktatora. Jest to konieczne, aby młoda matka mogła skorygować dyskomfort podczas odciągania.

4. Tryby działania

Modele elektryczne mogą mieć różne tryby działania: łagodna stymulacja (imituje słabe i częste ssanie), dekantacja (imituje długie i intensywne ssanie), efekt masażu.

5. Możliwość podwójnego pompowania

Obecność tego parametru w laktatorze elektronicznym sprawia, że ​​odciąganie pokarmu jest dwukrotnie szybsze, a siła i intensywność procesu nie maleją.

6. Zasilanie

Modele elektryczne są zasilane prądem zmiennym lub akumulatorami. Te pierwsze mają zwykle wyższą wydajność, te drugie często są gorsze w tym parametrze, ale są bardziej kompaktowe i można je zabrać ze sobą w podróż. Jeśli potrzebujesz laktatora, którego praca nie zależy od prądu, powinieneś kupić urządzenie mechaniczne.

7. Budowa

Im prostsza konstrukcja, tym łatwiejsza konserwacja urządzenia. Obecność dużej liczby dysz i części utrudnia ich demontaż, czyszczenie i sterylizację.

8. Dysze

Dysza może być wykonana z tworzywa sztucznego lub silikonu. Plastik jest najtrwalszy, ale mniej wygodny niż silikon, który jest dość miękki i nie powoduje nieprzyjemnych doznań podczas pompowania, kurczy się i rozluźnia, co imituje ssanie piersi. Dodatkowo niektóre dysze posiadają płatki dające delikatny efekt masażu.

9. Wymiary

Przenośne laktatory świetnie sprawdzają się w podróży. Bardziej kompletne (elektryczne) modele powinny być używane w domu.

10. Kompletny zestaw

Niektóre modele są wyposażone w pojemnik do przechowywania mleka matki. Kobiety karmiące dziecko butelką, takie pojemniki — bardzo wygodny dodatek.

11. Gwarancja

Jeśli producent udziela gwarancji (szczególnie na modele elektryczne), młoda mama może skorzystać z serwisu gwarancyjnego w przypadku awarii urządzenia.

Dodaj komentarz