kwiaty w wazonie

Jak wybrać kwiaty do mieszkania?

Trudno wyobrazić sobie dom bez kwiatów, a współczesne mieszkania zwykle mają ograniczoną przestrzeń, aby zmieścić w nich wystarczającą ilość zieleni. Czym więc się kierować wybierając kwiaty do własnego lokum? Podpowiadamy.

Kwiaty dla zapracowanych

Świetnym wyborem dla osób, które nie mają czasu dbać o kwiaty w mieszkaniu jest zakup kaktusów oraz pozostałych roślin z gatunku sukulentów. Nic się nie stanie jeśli zapomnimy je od czasu do czasu podlać. Będą przez cały czas wprowadzać nieco zieleni do poszczególnych pomieszczeń, a przy tym wymagają naprawdę mało uwagi. Najlepszym miejscem są oczywiście miejsca nasłonecznione, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je w cieniu.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kwiatów do mieszkania?

Jedno z pierwszych pytań na które powinniśmy znać odpowiedzieć dotyczy tego czy każdy z kwiatów powinien być w doniczce czy może potrzebujemy stworzyć cały kwietnik? Z pewnością łatwiej zadbać o każdą pojedynczą roślinę indywidualnie, ale swój urok mają także rabaty posadzonych obok siebie różnobarwnych łodyg.

Jeśli zależy nam na tym, aby kwiat oprócz ładnego wyglądu spełniał także użyteczną rolę to warto rozejrzeć się na przykład za skrzydłokwiatem. To popularna roślina, która zasłynęła z tego, że skutecznie usuwa różnorakie szkodliwe substancje z powietrza, w tym również toksyny. Dodatkową zaletą jest to, że przez okrągły rok posiada zielone liście.

Osoby pragnące stworzyć w przytulnym mieszkaniu niewielką dżunglę powinny rozejrzeć się za palmami, paprociami, a także za zyskującą na popularności rośliną o nazwie monstera. Jeśli preferujemy tropikalny styl i meble w naszych pomieszczeniach przywołują na myśl ciepłe klimaty to z pewnością będzie to doskonały wybór. W takim przypadku warto zrezygnować z wyglądu klasycznych doniczek i umieścić kwiaty w obszernych, ozdobnych donicach lub we wiklinowych koszach.

 

 

Gdy zupełnie brak miejsca

Co zrobić jeśli nasze mieszkanie jest bardzo małe i każdego dnia brakuje nam barwy kwiatów? Rozwiązanie jest bardzo proste i dość uniwersalne. Są to tapety kwiatowe, które stanowią swoiste panaceum na brak kontaktu z naturą. Ten sposób nie gryzie się z praktycznie żadnym stylem umeblowania, a co więcej świetnie komponuje się z żywymi roślinami w mieszkaniu. Dobierając odpowiedni wzór kwiatowy można z powodzeniem stworzyć wrażenie unikatowego połączenia i to nawet w bardzo małym wnętrzu. Sztuczne rośliny wcale nie muszą kojarzyć się negatywnie, a wręcz przeciwnie – współczesne style urządzania wręcz sugerują to, aby łączyć je w ten sposób.

Dodaj komentarz