kurtki puchowe

Jak wybrać kurtkę na zimę?

Kurtki zimowe w sklepach charakteryzują się różnymi fasonami i wzorami, a także zastosowaniem. Wybór nie jest więc wcale prosty i w głównej mierze zależy od naszych potrzeb. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Czy można kupić kurtkę zimową uniwersalną?

Zamiast mieć kilka różnych kurtek, które niepotrzebnie zajmują cenne miejsce na wieszaku, może lepiej zdecydować się na jedną – uniwersalną? Istnieje taki rodzaj, ale należy mieć świadomość, że nie będzie to rozwiązanie idealne dla każdego. Zima charakteryzuje się opadami deszczu, czasem śniegu, a niekiedy problemem jest silny i chłodny wiatr. Dobra kurtka musi chronić przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi, które mogą nas spotkać w trakcie zimy, a przy tym nie powodować dyskomfortu w trakcie lekkiego ocieplenia.

Tym potrzebom odpowiadają tak zwane kurtki 3w1. Jest to idealny wybór dla osób, które wyruszają na wycieczki w zimie, szczególnie w górzyste tereny. Nie mogą oni zabrać ze sobą za wiele rzeczy, a muszą być gotowi na każdą pogodę. Kurtka 3w1 posiada dwie warstwy, które spełniają określone role – od podstawowej ochrony przed zimnym wiatrem w postaci wewnętrznej podpinki oraz zewnętrznej izolacji od wszelkiej wilgoci. Można nosić je razem lub każdą z warstw oddzielnie.

Kurtka zimowa dla aktywnych

Osoby, które lubią być aktywne również w trakcie zimy powinny rozejrzeć się za kurtką, która nie będzie krępować ich ruchów, a przy tym będzie w stanie przepuszczać parę wodną na zewnątrz. Ta cecha, nazywana najczęściej oddychalnością materiału, charakteryzuje się tym, że po wewnętrznej stronie spotkamy się zwykle ze specjalną siatką, a na zewnątrz z membraną.

Kurtka puchowa

Kurtki zimowe puchowe są od wielu lat bardzo popularne. Charakteryzują się przede wszystkim doskonałą izolacją cieplną i wbrew swojemu wyglądowi mogą także nadawać się do różnych, mniej wymagających aktywności sportowych. Kluczową kwestią w takim przypadku jest jej sprężystość, która w głównej mierze zależy od zastosowania ilościowego puchu oraz pierza. Wybierając kurtkę puchową należy kierować się trudnymi warunkami zimowymi. W przypadku jeśli przez większość czasu będzie padać i temperatura utrzyma się na względnie wysokim poziomie to tego rodzaju produkt może nie spełniać dobrze swojej roli. Problem dotyczy zwłaszcza tego, że puch nie jest dobrym wyborem na panującą wilgoć. Jeśli jednak uwielbiamy te charakterystyczne kurtki i za nic w świecie nie możemy się z nimi rozstać to warto poszukać w sklepie produktu, który choć droższy to wyposażony jest w specjalną wodoodporną membranę.

Dodaj komentarz