Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać krem na rozstępy dla kobiet w ciąży - JakWybrać?
rozstępy w ciąży

Jak wybrać krem na rozstępy dla kobiet w ciąży

Ciało zmienia się podczas ciąży. Przyrosty masy ciała do 20 kilogramów nie są rzadkością. Tam, gdzie kiedyś był płaski brzuch, teraz jest piłka. Najczęstszą konsekwencją szybko rosnącego brzucha są rozstępy.

Skąd się biorą rozstępy w ciąży?

Około 70 % przyszłych matek nosi najpierw ciemnoczerwone, później srebrzystobiałe blizny pod skórą na pamiątkę ciąży. Silne rozciąganie skóry powoduje drobne naderwania włókien mięśniowych. Znajdujące się pod spodem naczynia krwionośne rozszerzają się i pękają. U kobiet w ciąży szczególnie dotknięty jest brzuch, piersi, pośladki i uda. Więc co można zrobić? Wybrać krem na rozstępy w ciąży.

Jakie są kremy na rozstępy?

Wśród kosmetyków przeznaczonych do zapobiegania i walki z rozstępami wyróżniamy następujące formuły:

  • Kremy i balsamy – są przeznaczone zarówno do zapobiegania rozstępom jak i rozjaśniania już powstałych. Zazwyczaj mają działanie ujędrniające, nawilżające i pielęgnacyjne.
  • Olejki – zazwyczaj mają formułę suchego olejku, który bardzo szybko się wchłania, pozostawiając skórę nawilżoną i miękką w dotyku.
  • Sera – to najbardziej skoncentrowane preparaty, posiadające najwyższe stężenia substancji aktywnych. Dostępne są zazwyczaj w niewielkich pojemnościach w butelkach z pipetą.

Jaki dobrać krem na rozstępy w ciąży?

Każde ciało jest inne i bardzo różnie reaguje na kremy i olejki. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy krem. Krem, balsam lub olejek musisz dobrać do potrzeb swojej skóry. Twoja skóra jest sucha? W takim razie kremy i balsamy są dla Ciebie idealne, ponieważ zapewniają skórze dużo nawilżenia. Z drugiej strony, czy lubisz zapachowe balsamy? Wtedy możesz wybrać pachnące olejki pielęgnacyjne. Należy jednak zadbać o to, aby olejek nie był wzbogacony sztucznymi substancjami zapachowymi, ponieważ na dłuższą metę wysuszają one skórę. Zwróć uwagę na składniki. Szukaj naturalnych, bogatych produktów, które są szybko wchłaniane przez skórę i dostarczają jej ważnych składników odżywczych. Dzięki temu brzuch rośnie, a skóra pozostaje elastyczna. Unikaj olejków i kremów zawierających parafiny.

Od kiedy stosować krem na rozstępy?

Nie ma dokładnego momentu, w którym rozstępy pojawiają się w czasie ciąży. Zależy to od wielu czynników takich jak hormony, szybkość wzrostu masy ciała, czy wreszcie genetyki. Jednak rozstępy zwykle pojawiają się dopiero później w ciąży. Wynika to z przyrostu masy ciała i stałego rozciągania skóry, aby zrobić miejsce dla rosnącego dziecka i macicy. Niektóre kobiety mają rozstępy w drugim trymestrze, inne mają rozstępy w 30. tygodniu ciąży, a jeszcze inne zauważają je dopiero w ostatnich tygodniach trzeciego trymestru. Ale są też kobiety, które ich nie mają. Dlatego najlepiej profilaktycznie rozpocząć stosowanie kremów i olejków już na początku ciąży, dzięki czemu skóra będzie bardziej elastyczna, a co a tym idzie, ryzyko pojawienia się rozstępów również będzie mniejsze.

Dodaj komentarz