karta graficzna

Jak wybrać komputer dla gracza

Komputer do gier ma wiele zalet w porównaniu z konsolą. Ma większą moc, można go ulepszać, a gry na niego są tańsze. Kupując komputer do gier, można jednak popełnić wiele błędów. Skąd wiedzieć, czy komputer nadaje się do gier? To, że komputer jest reklamowany jako „komputer do gier”, nie oznacza, że ​​automatycznie nadaje się do najnowszych gier. Warto więc zwrócić uwagę na jego wyposażenie – podobnie jak wymagania obecnych gier, które można znaleźć na opakowaniu gry. Jak wybrać dobry komputer dla gracza?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera do gier?

Istnieją trzy główne elementy, które są ważne w przypadku wyboru komputera dla gracza:

Karta graficzna

Karta graficzna jest najważniejszym elementem w przypadku gier. Reszta komputera może być bardzo dobra, ale jeśli karta graficzna nie działa dobrze to współczesne gry nie będą działać płynnie. Karta graficzna powinna stanowić około jednej trzeciej ceny całkowitej komputera. Jednak jeszcze droższe, bardzo drogie karty w rzeczywistości nie są opłacalne – stają się przestarzałe tak samo szybko, jak nieco tańsze modele.

Procesor

Procesory stają się przestarzałe wolniej niż karty graficzne — nie potrzebujesz tutaj najdroższego modelu, aby uruchomić nowe gry. Zalecany jest procesor Intel w odniesieniu do wydajności gier i zużycia energii, np. Intel i5 z czterema rdzeniami 3 GHz. Dostępne są także procesory gamingowe sześcio- i ośmiordzeniowe.

Pamięć robocza

Trzecim ważnym czynnikiem jest pamięć. Przez długi czas cztery gigabajty uważano za wystarczające, ale teraz eksperci zalecają 8 lub 16 GB.

Kupić gotowy komputer czy go składać?

Jeśli sprzęt jest w zasadzie w porządku, warto kupić kompletny komputer. Z jednej strony oszczędzasz czas i wysiłek montażu, z drugiej strony możesz oczekiwać określonej usługi w przypadku problemów.

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, zdecydowanie powinieneś dokonać porównania cen. Wielu sprzedawców oferuje możliwość skonfigurowania przez Internet wybranego komputera. Ważne jest, aby pomyśleć o komponentach, takich jak zasilacz, płyta główna i obudowa typu tower. Jeśli porównując ceny, wyjdzie znacznie taniej, prawdopodobnie warto samodzielnie złożyć komputer. Często dealerzy oferują zestaw zawierający system operacyjny i instalację sterowników za dopłatą.

Ile kosztuje komputer do gier?

To, jak drogi musi być komputer do gier, jest przede wszystkim kwestią twoich własnych standardów. Jeśli szczególnie lubisz starsze lub mniej wymagające graficznie gry, z reguły wystarcza tańszy komputer. Na przykład ci, którzy zajmują się tylko zespołowymi grami RPG, tzw. mobasami, takimi jak „League of Legends”, nie muszą wydawać tyle pieniędzy, jak ktoś, kto chce zagrać w grę RPG „Wiedźmin 3”. ” na najwyższym poziomie graficznym.

Dodaj komentarz