Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać kolor ścian do sypialni? - JakWybrać?
sypialnia

Jak wybrać kolor ścian do sypialni?

Sypialnia to miejsce, które od zawsze kojarzy się ze spokojem, odpoczynkiem i możliwością odzyskania harmonii z samym sobą. Nie ma się więc czemu dziwić, że trendy wyboru barw do tego pomieszczenia nie zmieniają się znacznie od wielu lat. W przypadku koloru ścian sprawa wydaje się względnie prosta – należy zachować pewną kompatybilność między barwnym wydźwiękiem mebli, a zastosowanym rodzajem farby. Jak poprawnie dokonać wyboru? Podpowiadamy.

Czym kierować się przy wyborze koloru do sypialni?

Warto przede wszystkim w wyborze kierować się własnym gustem, a dopiero na drugim miejscu uwzględniać aktualne trendy. Sypialnia to oaza spokoju, zarezerwowana wyłączenie dla nas samych. Dostęp do tego pomieszczenia jest więc bardzo ograniczony i nasi goście zwykle nie podziwiają jej wystroju. Sprowadza się to więc do jednego zasadniczego wniosku – jej wygląd powinien opierać się zwłaszcza na naszym wyczuciu smaku oraz na bardzo indywidualnych potrzebach.

Warto dobierać kolor ścian do barwy mebli, czy odwrotnie? Nie ma w takim przypadku jednej, konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że neutralne i jasne odcienie wyposażenia wpasują się do pomieszczenia pomalowanego praktycznie dowolną farbą.

 

Uniwersalne kolory do sypialni

Jeśli nie lubimy eksperymentować z kolorami i preferujemy trzymać się pewnych ustalonych norm to warto postawić na uniwersalizm. Są barwy, które z naukowego punktu widzenia wpływają pozytywnie na ludzki organizm, wyciszają go i pozwalają lepiej zasypiać. Mowa tu oczywiście o spokojnych kolorach, które w swoim wydźwięku są ciepłe i stonowane. Jaśniejsze sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń, a ciemniejsze to rozwiązanie wprost idealne do dużych przestrzeni z małą ilością mebli. W przypadku średniej wielkości sypialni można iść na kompromis i te dwie wymienione powyżej barwy połączyć na zasadzie lekkiego kontrastu.

 

Modne rozwiązania do sypialni

W przypadku jeśli tradycyjne rozwiązania kojarzą się nam z nudą to warto poszukać ciekawych pomysłów wśród rozwijających się trendów. Ciekawym pomysłem może być kolor miętowy, który świetnie wpasowuje się w romantyczne wnętrze. Podobnie jest z barwą śliwkową, która sprawdza się w przypadku większych pokoi. Osoby, które chcą zerwać z typowymi kolorami mogą spróbować urządzić dużą przestrzeń sypialnianą pomalowaną w granat. Aby uzyskać pozytywny efekt zastosowania tej barwy należy wyposażyć pokój w odpowiednią ilość światła po to, aby pomieszczenie w nocy nie sprawiało zbyt ponurego wrażenia.

Dodaj komentarz