jakość makijażu

Jak wybrać idealny podkład do twarzy?

Bez idealnie dobranego podkładu do twarzy trudno wyobrazić sobie wysokiej jakości makijaż. Jest on w stanie skutecznie ukryć pewne niedoskonałości oraz wydobyć wszystkie najlepsze cechy zdrowej cery. Nic więc dziwnego, że obecnie trudno wyobrazić sobie kobietę, która nie ma tego produktu w swojej kosmetyczce. Jak jednak znaleźć ten idealny? Podpowiadamy.

Dobierz podkład pod rodzaj cery

Zanim udamy się do sklepu w celu testowania różnych podkładów do twarzy to warto wiedzieć jakim rodzajem cery dysponujemy. Można to wywnioskować samemu lub po prostu udać się do kosmetyczki, aby oceniła to profesjonalnym okiem. Nie warto szukać uniwersalnych rozwiązań, ale zdecydowanie lepszym wyborem jest znalezienie produktu, który pod wszelkimi względami będzie przeznaczony właśnie pod naszą skórę.

Warto dodać, że przy zakupie nie należy sugerować się jedynie sloganami reklamowymi konkretnego producenta, ale rozszerzyć swoje poszukiwania o mniej znane produkty. Może się okazać, że ten unikatowy podkład znajdziemy właśnie w mało atrakcyjnym opakowaniu od mało rozpoznawalnej firmy. Priorytetem powinno być znalezienie produktu w jak największym stopniu kompatybilnego z naszą skórą.

Wybierz odpowiedni kolor podkładu do twarzy

Jeśli już odnaleźliśmy gamę produktów przeznaczonych dla naszego rodzaju cery to czeka nas wybór związany z szerokim wyborem odcieni. Oczywiście należy rozejrzeć się za produktem, który będzie w jak największym stopniu zbliżony do koloru naszej skóry. Na początku można bardzo szybko się zniechęcić jeśli mamy produkt, który wyraźnie kontrastuje z kolorystyką naszej szyi. Rada na to jest tylko jedna – przed kupnem warto zamówić sporo próbek i po prostu je przetestować. Może się zdarzyć i tak, że jeden produkt lepiej będzie prezentował się w sztucznym oświetleniu, a inny sprawdzi się zdecydowanie bardziej podczas słonecznej pogody na zewnątrz.

Cenne funkcje podkładu do twarzy

Większość markowych podkładów do twarzy posiada specjalne właściwości, które sprawiają, że skóra jest przez bardzo długi czas odżywiona i nawilżona. Odpowiadają za to witaminy, lotne olejki, retinol i inne cenne składniki. Należy więc wystrzegać się podkładów, które mają jedynie działanie powierzchowne bazujące na ukryciu niedoskonałości. Warto też upewnić się czy producent deklaruje ochronę przed działaniem słońca w postaci różnorakich filtrów.

Nie mniej ważną kwestią jest także konsystencja produktu – należy mieć świadomość, że może występować w formie płynnej, kremowej lub sypkiej. W takim przypadku jedynie osobiste preferencje powinny zaważyć na właściwym wyborze.

Dodaj komentarz