Warning: The magic method Predic_Widget::__wakeup() must have public visibility in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/jakwybrac.info/wordpress38533/wp-content/themes/inx-game/vendors/predic-widget/predic-widget.php on line 192
Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów? - JakWybrać?
dziewczyna czesząca włosy

Jak wybrać dobrą szczotkę do włosów?

Szczotka do włosów to jeden z podstawowych atrybutów każdej kobiety, niezależnie od długości czy rodzaju kosmyków. Wybór odpowiedniego modelu nie można jednak pozostawić przypadkowi – źle dobrany może bowiem negatywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Co więcej, dobrze dobrana szczotka nie tylko będzie gładko rozczesywać pasma, ale także wspomagać ich codzienną pielęgnację. Zatem czym kierować się przy wyborze szczotki do włosów? Podpowiadamy.

Szczotka do włosów grubych i gęstych

Posiadaczki bujnej czupryny mogą szaleć z upięciami i nosić je dumnie, oczywiście pod warunkiem przeprowadzania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Grube włosy to zdaniem wielu osób błogosławieństwo, jednak takie pukle mają tendencję do kołtunienia, puszenia i elektryzowania się. Samo stosowanie dedykowanych kosmetyków nie wystarczy. Dobra szczotka do włosów grubych powinna ułatwiać ich rozczesywanie i natychmiastowo je wygładzać. Warto zatem sięgnąć po płaskie szczotki z włosiem naturalnym, syntetycznym lub stanowiącym połączenie obu wariantów.

 

Szczotka do włosów cienkich

Nie każda kobieta może pochwalić się milionem włosów na głowie, dlatego też o cienkie włosy należy dbać z dwa razy większym zaangażowaniem. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów szczotek przeznaczonych do pielęgnacji włosów o mniej solidnej strukturze, które mają skłonności do szybkiego przetłuszczania i opadania. Co zatem wybrać? Dobrym rozwiązaniem polecanym przez specjalistów są szczotki z naturalnego włosia – dużą popularnością cieszą się te z dzika, które dokładnie rozczesują rzadkie pukle, nie uszkadzając ich mechanicznie i ich nie wyrywając. Często można liczyć też na subtelne zwiększenie objętości fryzury. Warto też postawić na szczotki z włosiem mieszanym i uzyskać podobny efekt końcowy.

 

Szczotka do włosów kręconych

Pielęgnacja popularnych „sprężynek” często wymaga większej uwagi niż w przypadku włosów prostych i wybór dobrej szczotki okazuje się kluczowy dla utrzymania ich w optymalnej kondycji. Kosmyki z naturalnym skrętem mają tendencję do plątania i kołtunienia, więc warto postawić na model szczotki z grubymi i szeroko rozstawionymi ząbkami. W ten sposób unikniemy wyrywania pasm włosów podczas czesania, a cała fryzura nabierze pożądanej lekkości. Panie obdarzone przez naturę burzą loków powinny zdecydować się na szczotki drewniane, które przeciwdziałają elektryzowaniu i przyspieszają proces osuszania włosów po umyciu.

Z kwestii bardziej technicznych – przy wyborze szczotki do włosów warto zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Włosie czy ząbki wypadające już po kilku użyciach to nie tylko strata pieniędzy, ale także gorszy efekt codziennej pielęgnacji włosów. Nie bez znaczenia okazuje się także rączka – powinna być dobrze wyprofilowana i idealnie leżeć w dłoni.

Dodaj komentarz