Jak wybrać buty do biegania?

Wiedza, jak wybrać najlepsze buty do biegania dla początkujących, może być trudna. Na szczęście istnieje kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealną parę. Pamiętam, kiedy przyszedł czas, aby wybrać pierwszą parę porządnych butów do biegania. Zapisałem się na swój pierwszy półmaraton, więc zdecydowałem się zainwestować w parę, aby moje stopy były wspierane przez cały trening.

Buty na trening biegowy

Ale kiedy wszedłem do sklepu z butami do biegania, byłem przytłoczony ilością możliwości wyboru. Dosłownie nie miałem pojęcia, od czego zacząć ani jaki but byłby dla mnie najlepszy. Kiedy jesteś początkującym biegaczem, wybranie pierwszej pary butów do biegania może być męczące. Jest wiele rzeczy do przemyślenia, a jeśli nie przeprowadzisz badań, ryzykujesz zakup pary, która nie będzie pasować. Szybko do przodu, w ciągu dekady kupiłem wiele par butów do biegania. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że jestem dużo bardziej pewny siebie, jeśli chodzi o wybór butów do biegania.

Jak kupić buty do biegania?

Jak więc wybrać idealną parę butów do biegania? Jakie są najlepsze buty do biegania dla początkujących? Prawda jest taka, że ​​wszystko zależy od wielu czynników, które są unikalne dla Ciebie i od tego, jak biegasz. Jeśli chodzi o buty do biegania, nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Oto moje najlepsze wskazówki, jak wybrać najlepsze buty do biegania dla początkujących.

Jak wybrać najlepsze buty do biegania dla początkujących?

Poznaj typy łuków stopy. Twój łuk stopy będzie miał wpływ na sposób biegania (chód) i ilość sił uderzenia, które są wywierane na podstawę stopy podczas biegu.

Istnieją trzy różne typy łuków stopy: normalne, wysokie i niskie. Jeśli nie masz pewności, jaki jest typ łuku stopy, najłatwiejszym sposobem sprawdzenia jest przyjrzenie się odciskowi stopy. Możesz to zrobić zwilżając obie stopy i stojąc na papierowej torbie przez około 10 sekund. Po wyjściu z torby spójrz na odcisk stopy wykonany na torbie.

Oto, na co należy zwrócić uwagę, aby zidentyfikować typ podbicia stopy:

  • Normalny łuk stopy. Jeśli środkowa część twojego śladu jest wypełniona mniej więcej w połowie, z krzywizną wzdłuż łuku, oznacza to, że masz normalne łuki stopy.
  • Wysoki łuk stopy. Jeśli jedyną widoczną częścią twojego śladu jest pięta, kula stopy i palce u nóg, oznacza to, że masz wysokie łuki stopy.
  • Niski łuk stopy. Jeśli Twój ślad wygląda jak cała stopa i jest całkowicie wypełniony bez dużej krzywizny do wewnątrz w środku, lubisz mieć niskie łuki stopy (znane również jako płaskie stopy.

Dodaj komentarz