monitoring w bloku

Inteligentna kamera w bloku? Tak! I nie jest to fanaberia

Mieszkańcy domków jednorodzinnych bardzo często inwestują w kamery ochronne, rozmieszczając je wokół swojej posesji. Jednak osoby zamieszkałe w budynkach wielokondygnacyjnych, które nie mogą przecież zamontować kamery nad wspólną klatką schodową, myślą, że tego typu rozwiązania w ogólnie nie są dla nich. To jednak błąd, ponieważ obecnie producenci przygotowali już modele dla każdego. Na dodatek spełniają one wiele funkcji — nie tylko tę ochronną. Sprawdźmy, co oferuje nam rynek. 

To urządzenie robi wrażenie

Wyobrażacie sobie urządzenie, które łączy funkcje tradycyjnego wizjera drzwiowego, kamery IP i dzwonka w jednym? Taki model już istnieje i zaoferował go Ezviz — producent urządzeń smart home. Model DP1 został wyposażony w wyświetlacz dotykowy LCD 4,3” oraz kamerę HD o kącie widzenia 124°, która pozwala na dobry podgląd tego, kto jest przed drzwiami. A to dopiero początek niespodzianek…

Podglądaj, rozmawiaj, sprawdzaj… nawet kiedy nie ma cię w domu 

Wbudowana funkcja dzwonka, którą posiada model DP1, natychmiast informuje gospodarza o tym, że ktoś dzwoni do jego drzwi, a dwukierunkowe audio umożliwia rozmowę z gościem z poziomu monitora lub aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możemy porozmawiać z kurierem lub listonoszem, będąc w pracy, czy na wakacjach. Doskonały detektor ruchu wykryje każdą osobę, która przebywa przed drzwiami, a jeśli będzie się ona tam znajdować powyżej wyznaczonego przez nas czasu, wówczas urządzenie prześle informację na aplikację w smartfonie i rozpocznie rejestrację obrazu.

Nie martw się jakością obrazu

Szerokokątny obiektyw i obraz w jakości HD pozwalają nam zobaczyć wszystkie szczegóły tego, kto znajduje się za drzwiami. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Kamera DP1 ma wbudowaną także funkcję trybu Dzień/Noc, która uruchamia się automatycznie i zapewnia wyraźny obraz — nawet w ciemności.

Design 

Wiele osób nadal kojarzy kamery ochronne, jako duże, szare, nieatrakcyjne urządzenia. W tym wypadku mówimy jednak o wyjątkowym designie. DP1 wygląda nowocześnie, robi wrażenie na odbiorcach i wpasuje się w stylistykę każdych drzwi.

Łatwy dostęp 

Czy wspomnieliśmy już o funkcjonalnej aplikacji dostępnej na każdym smartfonie? Warto podkreślić jej zalety. Aplikacja Ezviz pozwala na oglądanie obrazu na żywo, nawet z kilku kamer jednocześnie (jeśli jesteście posiadaczami kilku nieruchomości to coś dla was!), przeglądania archiwum i odbierania powiadomień. Na dodatek umożliwia robienie zdjęć lub filmu aktualnie widzialnych scen, pozwala na rozmowę z osobą na miejscu, wybór jakości obrazu i dostęp do najważniejszych funkcji kamery. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.

Dodaj komentarz