kabina prysznicowa

Brodzik do kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa jest stałym wyposażeniem w niemal każdej nowoczesnej łazience. To funkcjonalne miejsce, z którego codziennie korzystamy i które jest coraz ważniejsze  dla naszego komfortu a co więcej stanowi ważny punkt w aranżacji wnętrza. Z jednej strony to domowe SPA, a z drugiej element wystroju. We współczesnych czasach do wyboru mamy całą gamę kabin prysznicowych, a także brodzików, które dostępne są w różnych kształtach, kolorach i materiałach, z których zostały wykonane. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

W nowoczesnych łazienkach, to kabina prysznicowa jako pierwsza „rzuca się w oczy”. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, który bardzo często dobieramy tak, aby idealnie wkomponował się w naszą przestrzeń. Bardzo popularne są kabiny typu walk-in, które sprawdzą się praktycznie w każdej przestrzeni, nawet tej mniejszej, w której optycznie powiększają metraż pomieszczenia. O tym, czy kabina prysznicowa będzie funkcjonalna – w dużej mierze zależy od brodzika, który do niej dopasujesz. Jak to zrobić?

Brodzik- wybierz dobrze!

Wybierając brodzik do kabiny prysznicowej przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar i kształt, które muszą odpowiadać formie kabiny. Pamiętaj też, by brodzik dobrze wkomponować w dostępną przestrzeń – do wyboru masz modele w różnych kształtach.

Nie bez znaczenia będzie także głębokość brodzika – coraz więcej osób decyduje się na modele płaskie, które spełnią potrzeby wszystkich osób: także dzieci i osób starszych, czy tych z ograniczeniami ruchowymi.  Zaletą takiego brodzika jest nowoczesne wzornictwo, dzięki czemu poza funkcją praktyczną, doskonale sprawdzi się jako niebanalny element aranżacji łazienki.

Zwróć także uwagę na materiał, z którego został wykonany brodzik – może być nim akryl, ceramika lub konglomerat

Brodziki z akrylu sanitarnego charakteryzują się gładką i przyjemną w dotyku powierzchnią. Są bardzo łatwe w montażu i wytrzymałe.

Brodziki z odlewu mineralnego mają bardzo dużo atutów. Gwarantują długotrwała odporność na odbarwienia, a także zniszczenia. Mineralne brodziki mogą posiadać gładką strukturę, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Dostępne są również wersje z powierzchnią strukturalną, inspirowaną naturą. Dzięki swojej konstrukcji, montaż brodzika mineralnego może zostać wykonany na posadzce, bądź na równo z nią, tworząc bezprogowe wejście. Producenci zadbali także o możliwość instalacji na stelażu i z obudową do tych wnętrz, gdzie wkucie syfonu w posadzkę jest niemożliwe.

W ofercie firmy SANPLAST znajdują się brodziki, które można dopasować praktycznie do każdej kabiny prysznicowej, a które spełniają wszystkie oczekiwania ich przyszłych użytkowników. Obecnie dostępne są one w następujących w 10 liniach wzorniczych, które gwarantują idealne dopasowanie do każdej łazienki. Brodziki akrylowe reprezentują serie: Classic, EkoPlus, Free Line, Prestige, Space Line. Natomiast brodziki wykonane z odlewów mineralnych dostępne są w 5 seriach: Open Mineral, Open Structure Mineral, Space Mineral S, Space Mineral i Structure Mineral.

Brodziki dostępne są w różnych wymiarach, zaczynających się od 70×70 cm, a kończąc na nawet 100×200 cm. Bardzo ważnym elementem jest dopasowanie odpowiedniego wymiaru, a także kształtu. SANPLAST zapewnia bardzo dużą elastyczność w kwestii wyboru kształtu – od tradycyjnych prostokątnych i kwadratowych, przez półokrągłe, przyścienne, pięciokątne czy nawet trapezowe. Seria Structure Mineral oferuje możliwość docięcia brodzika do oczekiwanego wymiaru. Coraz częściej brodziki pojawiają się w innych niż tradycyjna biel, kolorach. Brodziki SANPLAST to nie tylko najszersza oferta wymiarowa na rynku, ale także spory wybór kolorystyczny. Brodziki tej marki dostępne są bowiem w wielu kolorach: biały EW, mat czerni, szarość kamienia, szary mleczny, szary łupek, pergamon, graphit matowy, dzięki czemu mamy pełną swobodę w aranżacji naszej łazienki.

Bezpieczeństwu użytkowania strefy prysznicowej to zasadnicza kwestia. Brodziki marki Sanplast charakteryzują się różnymi klasami antypoślizgowości. Brodziki o gładkiej powierzchni odpowiadają klasie A antypoślizgowości. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania takiego brodzika, możliwe jest doposażenie go w ProSafeSystem – trwale aplikowaną powierzchnię antypoślizgową, która zapewnia najwyższą klasę antypoślizgowości C. Tak samo bezpieczne są brodziki Strucutre Mineral. Ich strukturalna powierzchnia sama w sobie jest antypoślizgowa, co zapewnia zabezpieczenie przed poślizgnięciem się na brodziku. Oferta Sanplast obejmuje też brodziki o klasie antypoślizgowości B – to seria Open Structure Mineral, której cechą charakterystyczną jest powierzchnia nawiązująca do struktury kamienia.

Dodaj komentarz